ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Po Konstitucijos egzamino
Šiais metais pagrindiniam mūsų valstybės įstatymui – Konstitucijai – sukako 20 metų. Minėdama šią datą mūsų gimnazija dalyvavo LR Teisingumo ministerijos organizuotame Konstitucijos egzamine. Pirmojo turo klausimus sėkmingai išsprendė penki mokiniai: šeštokė Roberta Pilkauskaitė, septintokas Martynas Gudelis, vienuoliktokai Jonas Deveikis ir Dominykas Augutis bei abiturientė Emilija Musteikytė. Antrajame ture, kurio klausimai reikalavo ne tik žinių, bet ir kūrybiškumo, ypatinga sėkmė lydėjo septintoką Martyną. Spalio 25-ąją jis buvo pakviestas į iškilmingą nugalėtojų apdovanojimą Prezidentūroje. Kartu su Martynu į Vilnių išsiruošė jo mama (beje, studijuojanti teisę) ir Dominykas su Jonu. Roberta ir Emilija Prezidentūrą išmainė į fotografavimąsi klasės nuotraukai ir istorijos kontrolinį.
Kelionės pradžia buvo pažymėta ženklu, kurio prasmę supratome vėliau... Jonas pamiršo pasą. Kiekvienas senbūvis biliūnietis gali įsivaizduoti, kaip griežtai, bet teisingai jį už tai auklėjo vairuotojas Algis, gąsdindamas, kad dabar tikrai pavėluosim. Bet nulėkėm su vėjeliu... ir pačiu laiku.
Renginys prasidėjo Mykolo Riomerio universitete. Iš anksto žinojome, kad čia vyks susitikimas su Konstitucijos kūrėjais, ir buvom nusiteikę rimtai paskaitai. O patekome... skaniausių pusryčių. Konstitucinės teisės profesorių Juozo Žilio ir Vytauto Sinkevičiaus klausėmės kramsnodami visokiausius garduolius, gerdami kavą ir sultis. Martynui ir jo „nelaimės“ draugams - egzamino nugalėtojams – kąsniai lindo sunkiai, nes vaikinus kalbino, klausinėjo ir vis gyrė. O vaikus atlydėję mamos jaudinosi, kad jie neapsipiltų ir nesusiteptų. Martynas, kaip tikras vyras, į visus klausimus atsakė rimtai ir protingai. Ir dovanų gavo istorinę nuotrauką, kurioje užfiksuoti žmonės, prieš 20 metų sukūrę mūsų Konstituciją.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Iš M. Riomerio universiteto vykome į Prezidentūrą. Čia gavome progą įsitikinti, koks šaunus mūsų vairuotojas – geltonasis „Biliūnkės“ autobusiukas buvo iškilmingai pastatytas po pat Prezidentūros langais, universiteto kiemelyje. Sėkmingai įveikę patį rimčiausią patikrinimą, pagaliau patekome į Baltąją salę. Penkis kartus peršukuotas Martynas buvo pakviestas į pirmąsias eiles. Jaudulio užteko visiems. Nugalėtojus sveikino teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Mykolo Riomerio universiteto Teisės fakulteto dekanė Rima Ažubalytė ir, žinoma, pati Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visi egzamino nugalėtojai dovanų gavo vardinę, Prezidentės pasirašytą, jubiliejinę Konstituciją. Iškilmingumo renginiui suteikė kariūnų choro dainos. Apdovanojimų ceremoniją filmavo ir fotografavo daugybė žurnalistų.
Kelionė atgal neprailgo. Prisipirkę „BIG“-e bandelių, kramsnodami Dominyko mamos sumuštinius linksmai dalinomės įspūdžiais. Martynas vis džiaugėsi dovanomis, Jonas detaliai perpasakojo Dominykui neseniai perskaitytos knygos turinį, kai netikėtai mūsų autobusiukas stipriai sumažino greitį. Iš autostrados teko grįžti į Vilnių, nes ir vėl kažkas kažką pamiršo. Prie Seimo po puikiu rožiniu skėčiu autobusiuko laukė mūsų „socialka“ Jolita, net neįtardama, kad mes jau pakeliui namo. Bet viskas baigėsi gerai. Namo parvežėme ne tik savo, bet A. Baranausko mokyklos socialinę darbuotoją.
Dar kelionės metu atskriejo žinutės, jog mus rodė per televiziją, kad Martyno nuotraukos išspausdintos „Delfyje“. Galima būtų pasijusti žvaigžde, bet Martynui ši liga negresia. Jis nesijaučia padaręs kažką ypatinga. Geras Konstitucijos žinojimas, jo nuomone, kiekvieno piliečio pareiga. O Prezidentės pasirašyta Konstitucija įpareigoja dar geriau pažinti pagrindinį įstatymą.
Lankytojai:1426
Reitingas: (22 vertintojai)
Sukūrimo data:12/17/12
Paskutinieji pakeitimai:12/17/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
Rimtas reikalas nerimtaiAnonimas012/19/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį