ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 1 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
1863 - 1864 metų sukilimo pėdsakais
Rugsėjo 17 dieną būrelis mokinių ir istorijos mokytoja Jūratė Musteikienė įprastas pamokas iškeitė į kelionę po vietas, menančias 1863 metų sukilimą. Diena laukė ilga, todėl prisikrovėme kuprines sumuštinių, pasirūpinome arbata ir patraukėme į kelią.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pirmoji stotelė - Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus. Aišku, ne istorijų apie šiuos iškilius žmones klausėme, bet buvome supažindinti su dalele sukilimo istorijos, pamatėme ir sukilėlių ginklų. Muziejuje neužsibuvome, nes laukė kelionė į kitas vietas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pakeliui į Teresborą (buvusią sukilėlių stovyklą) stabtelėjome prie senosios vaikų bibliotekos. Pasirodo, jog šis dvarelis yra svarbus sukilimo istorijoje. Čia nusifotografavome su mokiniais iš Ukmergės, nes jie, kaip ir mes, dalyvauja projekte "1863-1864 metų sukilimui atminti". Taigi, kartu su bendrakeleiviais ukmergiškiais siaurais miškų keliukais, vis pasukdami ne ten, kur reikia, galiausiai pasiekėme Teresborą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Miško proskynoje stūksojo didelis akmuo su įamžinta sukilimo data - tai paminklas sukilimui atminti. Prie jo klausėmės sukilimo istorijos. Po mankštos protui reikėjo pasirūpinti ir kūnu. Pavėsinėje iš kuprinių išsitraukėme gėrybes, pasivaišinę ir pailsėję patraukėme toliau.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mūsų laukė Svėdasai. Sustojome prie Svėdasų bažnyčios, gaila, kad neteko apžiūrėti jos iš vidaus, bet jos vaidmenį sukilimo istorijoje aptarėme. Patraukėme paskutinės stotelės - Papšių koplyčios - link. Nusileidome į koplyčios rūsį - aišku, nepamatėme nieko panašaus į siaubo filmuose rodomas baugias katakombas, tačiau jauku tikrai nebuvo...
Grįždami namo dalinomės įspūdžiais - kelionė įdomi, diena ne veltui praleista, juk pagilinome žinias apie savo krašto istoriją. Linkiu ir Jums pakeliauti 1863 metų sukilimą menančiais takais.
Lankytojai:1375
Reitingas: (23 vertintojai)
Sukūrimo data:09/21/13
Paskutinieji pakeitimai:09/22/13
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
PuikiaiAnonimas009/23/13
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį