ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Vakaras Bronei Buivydaitei
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rašytoja Bronė Buivydaitė
Anykščiai – rašytojų ir muziejų miestas. Gyvendami Anykščiuose dažniausiai net negalvojame, kad vaikštome tomis pačiomis gatvelėmis, kuriomis kažkada žingsniavo Antanas Vienuolis, jo, Antano Baranausko ir Jono Biliūno vardus kasdien ištaria mūsų miesto mokyklų mokiniai, kiekvienas žinome, kur paminklas Vyskupui, kur Rašytojo kapas, kur gyveno Vienuolis – mūsų didieji visados šalia... O tas žalias namelis Šaltinio gatvėje? Ar po pradinių klasių baigimo dar atsimename, kad čia gyveno ir kūrė „Auksinio batelio“ ir „Stebuklingosios radastos“ autorė Bronė Buivydaitė – Tyrų Duktė?  Ir sutrinkame – tarsi žinome, tarsi kažkada žinojome, skaitėme... Kai kurie vyresnieji net atsimena Ją – tylią ir malonią žaliojo namelio gyventoją...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Prieš 30 metų rašytoja Bronė Buivydaitė „išėjo į šviesą, kad paregėtų tiesą“. Minėdami šviesų Jos atminimą muziejininkai miesto bibliotekoje surengė kultūros vakarą, kuriame dalyvavo literatūrologas doc. dr. Kęstutis Urba, rašytoja Gintarė Adomaitytė, anykštėnai, rašytojos kūrybą skaitė mokytoja Rasa Poškuvienė, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos ir Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniai.
Doc. dr. K. Urba pasidalino įspūdžiu, kurį jam paliko vienos VU studentės sakinys, parašytas apie B. Buivydaitės knygą „Auksinis batelis“ – tai mėgstamiausia mano močiutės knyga. Literatūrologas, iš naujo perskaitęs rašytojos knygas (beje, prisipažino, kad Vilniaus bibliotekose jų buvo labai sunku gauti!), teigė, kad jose išsakoma mintis, jog už savo gyvenimą reikia kovoti. Argi ši mintis netinka ir mums – kartais norintiems, kad už mus kažkas padarytų sunkius darbus, nes patys sunkiai dirbti nenorime, o pripažinimo ir sėkmės labai laukiame?
Rašytoja Gintarė Adomaitytė tikino: „Jei turėčiau kapitalo, įsteigčiau Auksinio batelio premiją vaikų ir paauglių rašytojams“. Ir labai nuoširdžiai ištarė: „Man Anykščiai yra Bronės Buivydaitės žemė“.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Ir mums, žvarbų sausio 31-osios vakarą skaičiusiems B. Buivydaitės kūrinių ištraukas, klausiusiems muziejaus direktoriaus  Antano Verbicko,  garbių svečių, tokiems šiuolaikiškiems, kiek išlepintiems ir išlepusiems, sukirbėjo mintis, kad ne rėksmingos reklamos užaugina atmintį. Atmintis auga skaitant nuoširdžiai parašytas knygas...  
Lankytojai:1314
Reitingas: (17 vertintojai)
Sukūrimo data:01/31/14
Paskutinieji pakeitimai:01/31/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį