ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Jonui Biliūnui - 135-eri
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Ši savaitė mūsų gimnazijoje buvo ypatinga – minėjome rašytojo Jono Biliūno 135-ąsias gimimo metines. Gimnazistai lankėsi rašytojo tėviškėje, kūrė ekslibrius, rengė popietę, su lietuvių kalbos mokytojomis kalbėjosi apie Jono Biliūno kūrybos svarbą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Id ir IIe klasių mokiniai su savo lietuvių kalbos mokytojomis Virginija Žalatkoviene ir Gitana Bužinskiene aplankė Jono Biliūno tėviškę. Jie klausėsi muziejaus darbuotojos įtaigaus pasakojimo apie Jonuko vaikystę, rašytojo sukurtus personažus, aprašytas istorijas, įsimintinus įvykius ir patys bandė įsivaizduoti savo ateitį rašydami laiškus rašytojui ir sau... Aplankę tėviškę, pavaikščioję po sodybos kiemą ir sodą  gimnazistai grįžo, tikime, jautresni, geresni, atlaidesni vieni kitiems.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Antrojo gimnazijos aukšto fojė, prie rašytojo bareljefo, buvo surengta ekslibrių Jono Biliūno gyvenimo ir kūrybos motyvais paroda. Dailės mokytojos Dalios Gilienės paskatinti I ir II klasių gimnazistai išliejo savo kūrybos polėkį – parodoje eksponuojama šešiasdešimt mokinių darbų. Apžiūrėdami parodą mokiniai džiaugėsi savo bei draugų kūriniais ir kalbėjo, kad kurti ekslibrius buvo įdomu ir smagu. Kai kurie teigė nesitikėję, kad jų darbai bus eksponuojami.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Balandžio 11-ąją, rašytojo gimimo dieną, pirmoji pamoka IId, Ib, Ie ir Id klasėms vyko prie rašytojo kapo. Gimnazistai padėjo gėlių, uždegė žvakutes, lietuvių kalbos mokytoja Dalia Andriuškevičienė priminė rašytojo biografiją ir kalbėjo apie dviejų iškilių anykštėnų kūrėjų – Jono Biliūno ir Antano Žukausko - Vienuolio – ryšius. Saulėtas balandžio rytas, ramus pušelių ošimas, tyliai plevenančios žvakių liepsnelės, baltos rožės ant rašytojo kapo visus nuteikė pamąstyti apie iškilaus anykštėno nepaprastą talentą, jo žodžio jėgą, kūryboje atskleistas vertybes, kurios savo svarbos nepraranda ir šiandien. Argi gali neberūpėti sąžinės balsas, jautrumas, gebėjimas atleisti?..  
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Tą pačią dieną gimnazijos aktų salėje gimnazistai ir mokytojai dalyvavo popietėje „Pokalbiai su Biliūnu“. Lietuvių kalbos mokytojų Onos Jakimavičienės ir Dalios Andriuškevičienės parengtoje poetinėje kompozicijoje ištraukas iš rašytojo laiškų ir kūrinių bei kitų autorių eilėraščius skaitė Vesta Pakalnytė, Benita Kiliutė, Jonas Banys, Andrius Kazanavičius ir Rokas Skvarnavičius, grojo ir dainavo Radvilė Talačkaitė, Rimantė Ražinskaitė ir Kornelija Gegnerytė. Nuoširdūs Biliūno laiškų ir kūrinių žodžiai, jautrūs dainų ir eilėraščių tekstai palietė ne vieno širdį – tiesiog sušilo širdis nuo gerumo...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Savaitė, skirta rašytojo gimimo metinėms paminėti, pasibaigė. Bet nepasibaigė ir neužgeso jo kūrybos šviesa. Džiaukimės, kad esame šio nuostabaus žmogaus kraštiečiai. Didžiuokimės, kad mokomės Jo vardu pavadintoje gimnazijoje!
Lankytojai:2315
Reitingas: (43 vertintojai)
Sukūrimo data:04/11/14
Paskutinieji pakeitimai:04/11/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį