ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 10 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
„Anykščių akademija“ atvėrė duris
Pasaulio anykštėnų bendrijos laikraščio „Pasaulio anykštėnas“ 2014 m. 6-7 (48-49) numeryje buvo iškeltas klausimas „Ar „Anykščių akademijai“ lemta gyvuoti?“ Rašytojas Rimantas Vanagas dalinosi mintimis apie galimybę (o gal ir būtinybę) įsteigti Anykščiuose „akademiją“, kuri Anykščių krašto mokiniams skleistų patriotiškumo ir pilietiškumo idėjas įvairiuose renginiuose. Anot rašytojo, reikalingi sistemingi pokalbiai su mokiniais apie tai, kas žmogų daro savo gimtinės patriotu. „Akademijos“ lektoriai bus anykštėnai mokslininkai, kurių Anykščių žemė išaugino itin gausiai, o paskaitų temos - apie Anykščių kraštą: literatūrą, istoriją, miškus ir vandenis, žemės gelmes, teisę, menotyrą ir dar daug kitų sričių. „Akademijos“ sumanytojas viltingai klausė, ar atsiras 25-30 jaunų anykštėnų, kurie savo laisvalaikio sąskaita norės pagilinti žinias apie gimtinę. Atsirado! Spalio 23-ąją grupė mūsų gimnazijos mokinių su direktore ir keliomis mokytojomis dalyvavo „Anykščių akademijos  atidarymo renginyje.
Rašytojas Rimantas Vanagas, „Anykščių akademijos“ rektorius, kreipdamasis į naujos švietimo įstaigos lankytojus, sakė esąs „vedinas kuklaus noro supažindinti su kraštu, kuriame gimėme ir gyvename. Tikiuosi, kad išgirsite daug dalykų, kurių dar negirdėjote. Akademijos užsiėmimus lankysite du kartus per mėnesį, o kitų metų pavasarį gausite Anykščių akademijos baigimo gražų sertifikatą, liudijantį, kad esate savo krašto žinovai ir patriotai. Informaciją stengsimės pateikti ne sausai, o atraktyviai, šiltai, iš širdies į širdį, dalinsimės tuo, ką patys esam patyrę. O kai būsim surišti dvasiškai – bus sunkiau išvykti į tolimas užsienio šalis“, - „akademijos“ darbo pobūdį apžvelgė rašytojas.
„Akademijos“ lankytojus sveikino Pasaulio anykštėnų bendrijos kolegijos ir valdybos narys, Seimo narys Sergejus Jovaiša bei Anykščių rajono savivaldybės mero patarėjas Antanas Baura.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pirmąją paskaitą „Anykščių akademijoje“ skaitė žmogus, po kurio kojomis buvo visų žemynų aukščiausios viršukalnės ir  kuriose jis iškėlė mūsų valstybės brangiausią simbolį -Trispalvę, - keliautojas, alpinistas Vladas Vitkauskas. Jis ne anykštėnas ir ne mokslininkas, bet žmogus legenda, pavyzdys jaunuomenei, kaip atkakliai reikia siekti savo gyvenimo „everestų“. Garsusis keliautojas džiaugėsi, kad jam pirmą kartą tenka skaityti paskaitą akademijoje. „Vadinasi, šią garbę turėjau užsitarnauti kopdamas į kalnus“, - sakė mūsų pirmasis lektorius.  Alpinistas, pasakodamas apie kopimus į aukščiausias pasaulio viršukalnes, pabrėžė, kad svarbiausia šventai tikėti, jog tai, ką darai, yra svarbu ne tik tau pačiam, bet ir tavo Tėvynei. O visgi kas garsųjį keliautoją sieja su mūsų kraštu? Tai užfiksuotas 10 064 metrų aukštis, į kurį Vladas Vitkauskas pakilo su pilotu Vytautu Samarinu oro balionu, tas taškas kaip tik mūsų rajono ribose ties Rūkiškio kaimu, netoli Juostininkų.
Taigi, „Anykščių akademija“ atvėrė duris. Ir jai tikrai lemta gyvuoti.
Lankytojai:1570
Reitingas: (23 vertintojai)
Sukūrimo data:10/24/14
Paskutinieji pakeitimai:10/24/14
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
xZvgjPHIEdarcrzjjdlj012/10/17
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį