ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Paskaita apie kryždirbystę Anykščių krašte
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
B. Ramanauskaitės nuotr.
Gruodžio 4-ąją „Anykščių akademijoje“ paskaitą apie kryždirbystę mūsų krašte skaitė menotyros mokslų daktarė Jolanta Zabulytė. Mokslininkė yra meno istorijos ir teorijos specialistė, ji sudarė ir išleido mokslinių straipsnių rinkinį „Lietuvos kalviškoji kryždirbystė“ (2012 m.). J. Zabulytė dalyvavo 21 mokslinėje konferencijoje, septynios iš jų – tarptautinės. Ji buvo keleto Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globojamų renginių organizatorė. Mokslininkė kartu su Anykščių muziejininkais ir mokiniais 2013 m. birželio ir liepos mėnesiais dalyvavo kraštotyros ekspedicijoje po Viešintų, Debeikių ir Anykščių apylinkes ieškant, fotografuojant ir aprašant kryždirbystės pavyzdžius kapinėse bei viešosiose erdvėse. Malonu, kad šioje ekspedicijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinė Kornelija Urbonaitė.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
B. Ramanauskaitės nuotr.
„Anykščių akademijos“ klausytojams mokslininkė pasakojo apie senuosius Anykščių krašto kryždirbius. Vienas iš jų – rašytojo Rimanto Vanago senelis Petras Blažys. P. Blažys – žinomiausias XX a. pradžios Anykščių krašto kryždirbys. Jo kūriniai – altorėliai, koplytėlės, šventųjų statulėlės, įvairūs kryžiai ir kryželiai. Nemažai šio dievdirbio kūrinių yra saugoma Lietuvos nacionaliniame ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuose. Kai kurie darbai buvo eksponuojami ir Anykščių koplyčioje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
B. Ramanauskaitės nuotr.
„Anykščių akademijos“ nariai buvo sužavėti mokslininkės J. Zabulytės paskaita, jos maloniu bendravimu su klausytojais. Tikriausiai ne vienas, paskatintas menotyros mokslų daktarės, atsilieps į jos kvietimą fotografuoti ir aprašyti įvairiose Anykščių vietovėse esančius, bet dar niekieno neužfiksuotus kryždirbystės kūrinius.        
Lankytojai:1404
Reitingas: (16 vertintojai)
Sukūrimo data:12/07/14
Paskutinieji pakeitimai:12/07/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį