ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Apie Anykščių priešistorę
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Sausio 16-ą dieną „Anykščių akademijos“ lankytojai klausėsi anykštėno Tomo Baranausko – Lietuvos istoriko, istorijos populiarintojo, publicisto - paskaitos „Anykščių priešistorė“. Mokslininkas pasakojo apie Liudiškių, Latavos bei Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnių archeologinius tyrinėjimus, Anykščių dvarvietės ir miesto atsiradimą. Labai įdomu buvo išgirsti, kad Lietuvos karaliaus Mindaugo pilis Latava neabejotinai stovėjo netoli Anykščių, ant Palatavio piliakalnio.
Istorikas pasakojo, kad hipotezę, jog Mindaugo Latava stovėjo netoli Anykščių ir mūsų karalius joje buvo karūnuotas, iškėlė Eduardas Volteris, remdamasis krašto vandenvardžiais ir vietovardžiais. E. Volterio idėją išpopuliarino rašytojas Antanas Žukauskas – Vienuolis. Jis žinojo daug Anykščių krašto padavimų, sukūrė legendą apie bajorą Nykštį. „Anykščių padavimuose“ rašytojas pasakojo ir apie Vorutą, kurią senieji anykštėnai vadino Varute.
Istorikas Tomas Baranauskas 1990–2006 metais dalyvavo Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio  archeologiniuose tyrinėjimuose, kartu su kolega istoriku ir archeologu Gintautu Zabiela  parašė straipsnį „Vorutos pilis". Mokslininkas viliasi, kad medinė pilis ant Vorutos piliakalnio kada nors vis tiek bus pastatyta.  
Lankytojai:1569
Reitingas: (19 vertintojai)
Sukūrimo data:01/16/15
Paskutinieji pakeitimai:01/16/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį