ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Susitikimas su partizanu
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Vasario 26-ąją „Anykščių akademijos“ lankytojai ir nemažas būrys gimnazistų klausėsi laisvės gynėjo, partizanų kuopos vado, politinio kalinio Jono Kadžionio pasakojimo. Mokinius sužavėjo garbaus amžiaus (87 m.) svečio sklandi kalba, puiki atmintis, puoselėjamos dvasinės vertybės ir moralinis tvirtumas. „Tai tikras patriotas, nepalaužiamas ir tvirtas, puikus žmogus“, - taip apie partizaną, dimisijos kapitoną Joną Kadžionį – Bėdą kalbėjo gimnazistai po susitikimo.  
Garbus svečias pasakojo apie savo partizaninę veiklą Kavarsko, Dabužių, Traupio apylinkėse, ilgus metus tremtyje Sibire. Iš pradžių jis buvo laikomas Omske, dirbo medienos apdirbimo fabrike, paskui statė naftos perdirbimo gamyklą Taišete, vėliau buvo kalinamas Mordovijoje bei Permėje. 1978 m. gegužę jis grįžo į Lietuvą, apsigyveno pas žmoną Šilalės rajone. Sovietinės valdžios persekiojamas, jis kiek laiko slapstėsi, paskui buvo apkaltintas veltėdžiavimu ir 1983 m. vėl ištremtas į Kaliningrado sritį. Lietuvos Atgimimo metais J. Kadžionis gavo teisę grįžti gyventi į Lietuvą. Nuo 1992 m. iki šiol gyvena Bebrūnuose.
Dabar J. Kadžionis yra atkurtosios Algimanto apygardos partizanų vadas, dimisijos kapitonas, rūpinasi partizaninės kovos atminimo įamžinimu. Jis surado savo buvusio bunkerio vietą Dabužių miške ir kartu su kitais entuziastais jį 2009 m. vasarą atkūrė, naudoja edukaciniams renginiams.
Lankytojai:1141
Reitingas: (13 vertintojai)
Sukūrimo data:02/27/15
Paskutinieji pakeitimai:02/27/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį