ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 1 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Anykščių metraštininko paskaita
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kovo 26 dieną „Anykščių akademijos“ nariai klausėsi gimnazijos Garbės galerijos nario, rašytojo Rimanto Vanago paskaitos apie Anykščių žydų gyvenimą. R. Vanagas sakė: ,,Per žydų tautą geriau pažinau ir savąją. Kūrybos prasme tai man atvėrė naujus horizontus.“  
Rimantas Vanagas – Anykščių krašto metraštininkas: parašė publicistikos straipsnių, poezijos posmų, išleido prozos kūrinių apie Anykščių kraštą ir jo žmones. Jo knygų puslapiuose atgyja senųjų anykštėnų pasakojimai, jų skaudūs likimai, juokingi nuotykiai.    
Rašytojas pirmasis pradėjo domėtis vietinių žydų likimais (prieš keliolika metų parašė knygą „Nenusigręžk nuo savęs“ apie anykštėnus žydus ir lietuvius) – tų istorijų vedinas lankėsi Izraelyje, JAV, kitose šalyse, kuriose dar gyveno ar gyvena karo nublokšti jo knygų žmonės. Pristatydamas knygą „Žali žydų plaukai“, išleistą 2007 –aisiais,  Rimantas Vanagas sakė, kad medžiagą jai rinko apie penkiolika  metų. Šioje knygoje ne tik žvelgiama į lietuvių ir žydų santykius, bet pateikiami ir eilėraščiai, tautosaka, pažintinė informacija. „Argi senieji mūsų bendrapiliečiai žydai nėra verti, kad prisimintume juos kaip sveikus, veiklius, gyvybingus žmones?“ – klausė rašytojas ir, mostelėjęs ranka gimnazijos bibliotekos link, siūlė kiekvienam gimnazistui perskaityti savo krašto žydų gyvenimo istorijas. Mokinius ir mokytojus sužavėjo nuoširdus „Anykščių akademijos“ rektoriaus bendravimas, įtaigus pasakojimas, erudicija.
Lankytojai:1578
Reitingas: (15 vertintojai)
Sukūrimo data:03/29/15
Paskutinieji pakeitimai:03/29/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį