ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 10 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Literatūrinė kelionė
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lietingą lapkričio 17-ąją mus, IIf klasės gimnazistus, kartu su lietuvių kalbos mokytoja Dalia Andriuškevičiene į literatūrinę kelionę „Nuo Daikslio iki Peslių“ pakvietė rašytojas Rimantas Vanagas. Kelionės metu išgirdome buvusio kaimo ir malūno istoriją, klausėmės keistų atsitikimų ir dramatiškų įvykių, kadaise nutikusių šiame krašte, sužinojome čia gyvenusių žmonių likimus.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rašytojas pasakojo, kad toje vietoje, kur stovėjo jo gimtieji namai,  dabar ošia miškas. O prisiminimuose atgyja pelynų, rūgštynių laukai, geltonas Šventosios smėlis... Kai jam buvo vos ketveri, su tėvais apsigyveno Anykščiuose. Dažnai pėsčiomis su mama eidavo į jos ir rašytojo gimtuosius Peslius. Tas kraštas, anot R. Vanago, ir dabar jį stipriai traukia ir šaukia.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Apsilankėme ir Peslių kapinėse. Akmenų tvora apjuostos kapinaitės, mediniai varteliai, paminklai ir kryžiai... Vienas iš jų - rašytojo seneliui, garsiam kryždirbiui Petrui Blažiui. R. Vanagas pasakojo, kad su savo seneliu Petru Blažiu „prasilenkė“ 28 metais -  o su močiute Ona Blažiene – 4 metais, tačiau rinko atsiminimus, pasakojimus, senas nuotraukas, taip artėjo prie savo giminės šaknų.
Kelionės metu supratome, kad gimtasis kraštas turi būti pats svarbiausias kiekvienam žmogui. „Reikia pamatyti pasaulį, kad suprastum, ką reiškia gimtinė“, – sakė R. Vanagas.

Lankytojai:1204
Reitingas: (31 vertintojai)
Sukūrimo data:12/16/15
Paskutinieji pakeitimai:12/16/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį