ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Ką kalba nuotraukos?
Gyvenime būna akimirkų, kai norisi, kad jos sustotų. Tada imame fotoaparatą ar mobilųjį telefoną ir gaudome jas. Vėliau asmenukės ir ne tik atsiduria Feisbuke, Instagrame ir kituose socialiniuose tinkluose, o iš ten ir naujienų portaluose. Banalu, bet tai – neatsiejama šių laikų gyvenimo dalis.
Kodėl žmonės domisi socialiniais tinklais ir skaito naujienų portalus? Naujienų portalus skaito, nes pasaulio bei Lietuvos naujienas sužino daug greičiau, nei jos pasirodo televizijos ekranuose. Taip pat todėl, kad sutaupo pinigų – neperka ir neprenumeruoja spaudos. Naujienų portaluose gali rasti ir kitos, kiekvienam pagal asmeninius poreikius reikalingos informacijos. Tai patogu, nes nereikia eiti į biblioteką ar namų knygų lentynoje ieškoti enciklopedijos.
Socialiniai tinklai. Čia visai kitas pasaulis nei naujienų portaluose. Vieniems tai būdas susirasti senus draugus, bendraklasius ar net gimines, kitiems – puiki susisiekimo priemonė su artimaisiais, išvykusiais į užsienį, o tretiems tai būdas pasirodyti, atkreipti į save dėmesį. Ir žmonės tai daro ne tik skelbdami, kaip jie šiuo metu jaučiasi, bet ir visomis įmanomomis vaizdo priemonėmis: nuotraukomis, vaizdo įrašais. Socialiniai tinklai – tai lyg savotiškas „VBS“ turgus ar „Sugedęs telefonas“, apie kurį užsiminus vienam, jis kaip virusas pasklinda ir įtraukia daugybę žmonių. Vieni čia tampa bendraminčiais, o kiti – priešais.
Naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose gausu įvairiausių nuotraukų. Šiek tiek aptarkime nuotraukas socialiniuose tinkluose. Pirmiausia – profilio nuotraukos. Ten jų gausu ir iš priekio, ir profiliu, ir iš nugaros, ir visu ūgiu, stovint, gulint, sėdint, apsirengus arba ne. Bet čia dar nieko. Aptarkime nuotraukų albumus, kuriuos formuoja žmogus, turintis paskyrą socialiniame tinkle. Peržiūrėjęs juos gali tiek prisijuokti ir pasišaipyti, kad net pagalvoji, jog tam žmogui šiuo metu turbūt labai kaista žandai arba jis žagsi. Merginos mėgsta prisidėti nuotraukų, kuriose jos minimaliai apsirengę, o jei stovi, tai tokia įdomia poza, kurią norisi pavadinti „Oi, man radikulitas“. Kita rūšis nuotraukų – veidas iš arti. Būtinai turi būti soliariuminė oda, priklijuotos blakstienos (na ir kas, kad panelei tik šešiolika ar mažiau, svarbiausia plačiai atvertos akys, nes užsimerkti ir taip sunku). Lūpos. Būtinai ryškios ir būtinai papūstos. Ir kuo labiau, tuo neva geriau. Plaukai. Na ir kas, kad jie kas savaitę vis kitos spalvos, kad kartais spalvos susimaišo ir mergina atrodo kaip smėlyje „išsipraususi“ višta, bet žiūrėkit – štai kokia aš! O kur dar nuotraukos iš vonios arba su apatiniu trikotažu.
Vaikinai mėgsta parodyti savo, neva, sportišką kūną. Tiesa, turiu pripažinti, kad kartais tokių būna, bet labai nedaug. Tada dar reikia būtinai parodyti, kokią mašiną turi. Ir galiausiai, kaip jie leidžia laisvalaikį su „bachūrais“ ir savo „mažyte“. Tai čia buvo jaunų žmonių nuotraukos.
Kita nuotraukų kategorija - ką darau, tą fotografuoju ir įkeliu: gaminu valgyti ir štai mano pyragas, dabar geriu kavą - prašom nuotrauka su kavos puodeliu. Einu praustis – nuotrauka su rankšluosčiu. Ką tik grįžau iš parduotuvės – štai mano pirkiniai. Žodžiu... Tik trūksta nuotraukų iš tualeto.
Dar viena nuotraukų kategorija – „mūsų“ arba „mano mažylis“. Čia darbuojasi mamos, keldamos savo mažylių nuotraukas. Suprantu, kad kiekvienai mamai jos mažylis pats gražiausias, kad kiekvieną jo gebėjimą norisi įamžinti, bet ar reikia tuo su visais dalintis?
Reziumė apie nuotraukas socialiniuose tinkluose, apie tas, kurias rodo atvirai ir visiems: manau, kad tokiu būdu žmonės siekia dėmesio, kurio jiems trūksta realiame gyvenime. Tai lyg savotiška žinutė, kurią atidžiai turėtų skaityti draugai, tėvai ir artimieji.
Nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose kartais gali pridaryti žalos. Tai puikus masalas nusikaltėliams ir tiems, kurie nori pakenkti vienam ar kitam žmogui. Nuotraukos, kuriose demonstruojami automobiliai, kiti daiktai arba naujo namo terasa – lengvas grobis vagišiams, nes rasti informaciją apie tų daiktų ar namų savininkus, jų užsiėmimus, jau ne taip ir sunku. Nuo senų senovės buvo tikima, kad negalima rodyti kūdiko svetimiems žmonėms, kol jam sueis trys mėnesiai. Neva, jį gali nužiūrėti „bloga akis“. Šiais laikais sako, kad kūdiko aura yra labai silpna ir ją gali suardyti svetimi žmonės, taip net pakeisdami jo likimą. Nežinau, kiek čia tiesos, bet kad kūdikiai jaučia ir reaguoja į bet kokias jiems siunčiamas emocijas, tai nenuginčijama. Todėl manau, kad nuotraukos gali privilioti nelaimes.
Nuotraukų gausa socialiniuose tinkluose ir naujienų portaluose tikrai nuvertina žmogaus atvaizdą. Juk jos tampa apkalbų, pašaipų, pavydo, pykčio ir kitų neigiamų emocijų magnetu. Deja, bet taip yra.
Lankytojai:1327
Reitingas: (48 vertintojai)
Sukūrimo data:04/11/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį