ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Laiškas gimnazijos bendruomenei
Mieli ir veržlūs jauni žmonės, kantrūs ir atkaklūs mokytojai, tebūnie Jūsų prabėgantis laikas paženklintas amžinybės pažadu.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Karalienė Elžbieta F.Šilerio dramoje "Marija Stiuart" - akt. Dalia Michelevičiūtė
Gyvename regimybės triumfo laikais ir dažnai matome, jog išmintis ir pasiaukojimas, tylus, doras, atsakingas darbas ne visada sulaukia atlygio, nuopelnų ir šlovės. Dažnai agresyvi, įkyri, drąsi vidutinybė užgožia tikrą kuklų talentą, išorinis blizgesys – vidinį grožį.
Skuba, greitų rezultatų siekis pasiglemžia mūsų laiką, kasdienybę ir bloškia į paviršutiniškumo verpetą.Rutina subanalina netgi kilniausius tikslus.
Daugelis dabar nori tapti populiarūs ir turtingi akimirksniu, manydami, jog papuolę į besikeičiančių vaizdų dėžę – televiziją ar paminėti spaudos puslapiuose taps žinomi ir garsūs akimirksniu, o praturtėję galės puikuotis ta prabėgančia efemeriška svaigulio akimirka, vadinama šlove.
Smagu, kai mūsų triūsą kas nors įvertina, bet nepamirškime, jog visa tai praeina ir lieka tik akimirkos grožis. Į amžinybę juk nieko materialaus nenusinešime. Tai kas gi po mūsų liks? Tas pats pasaulis, mūsų dėvėti netvarūs daiktai, laiškai, nuotraukos... Mes išliksime tiktai kitų žmonių prisiminimuose ir tik tiek, kol kas nors žemėje mus prisimins...
Kalbu apie atmintį, tą unikalią mums Dievo duotą dovaną, bylojančią apie kartų tęstinumą.
Nepamirškime nors retsykiais rašyti ranka! Nieko nėra nepatvariau kaip virtuali realybė. O ranka rašytas laiškas išlieka ir, net amžiams keičiantis, primena mums apie mus pačius, mūsų mylimus artimus žmones, mūsų jausmus, svajones ir siekius. Kompiuteriu rašytą laišką galbūt lengviau perskaityti, tačiau jame išblanksta žmogaus asmenybės pėdsakai, kuriuos atspindi mūsų raštas. Kaip delno ar pirštų antspaudai, kurie yra unikalūs ir nepakartojami kaip mūsų balsas, mūsų kalba.
Kalba – tai pats slaptingiausias ir gražiausias Aukščiausiojo mums patikėtas įrankis, teikiantis galimybę bendrauti, dalintis žodžiais, vaizdais, jutimais, įžvalgomis, patirtimi.
Sermo est imago animi. Kalba – sielos atvaizdas. Mes ieškome įvairiausių būdų, kaip įvardyti savo spurdančią sielą, išreikšti pajautas, pasaulio grožį. Kaip įprasminti stebuklą, atsiveriantį prieš mūsų akis ir mumyse šią nepakartojamą akimirką, kurią vadiname gyvenimu.
Mielieji, mokykitės gimtosios ir užsienio kalbų bei visų pasirinktų mokslo dalykų. Scientia – stella in via! Bet svarbiausia žvaigždė glūdi kiekvieno jūsų širdyje. Teprisipildo ji tikėjimo ir meilės.
Mes linkę tapatinti mokytojo asmenybės bruožus ir dėstomąjį dalyką. Ir iš tiesų tai dažnai nulemia mūsų pasirinkimą, tačiau gyvenime, remdamasi tik savo patirtimi, galiu pasakyti, jog dėkingiausia esu tiems mokytojams, kurie buvo reiklūs ir nenuolaidžiavo mano įgeidžiams ir kaprizams.
Mokykitės lotynų kalbos! Ji – daugelio Europos kalbų pagrindas. Šios kalbos žinios, įgytos Jono Biliūno vidurinėje (taip tada vadinosi Jono Biliūno gimnazija, lotynų kalbos mokytoja – O.Jakimavičienė) leido man pramokti anglų, ispanų, italų ir prancūzų kalbų.
Sykį, gastrolių su spektakliu “Ričardas III” (V.Šekspyras) metu, kilus kivirčui lėktuve, kai nusileidžiant Madride mūsų laukė ispanų policija, tik mano ispanų kalbos žinios padėjo išspręsti konfliktą taikiu būdu.
Atsidūrus keblioje situacijoje, niekada nežinai, kokių žinių gali prisireikti – kalbų, fizikos, matematikos ar meistrystės. Non scholae, sed vitae discimus (Seneka).
Kiekvienas mes nepakartojami, gražūs ir unikalūs savo išskirtinumu. Vieni esame gabesni vieniems dalykams, kiti – kitiems.
Tačiau visų svarbiausia – išlikti žmogumi šiame besikeičiančiame vertybių pasaulyje.
Linkiu Jums šviesių, kūrybingų metų, santarvės su savimi ir kitais bei meilės! Amor omnia vincit!
Mokytojams – begalinės kantrybės ir ištvermės jų sunkiame, atsakingame darbe ruošiant jaunus žmones dar didesniems ir sunkesniems išbandymams gyvenimo kelionėje.
Su meile,
Dalia Michelevičiūtė
2006-ųjų gruodis  
Lankytojai:5826
Reitingas: (33 vertintojai)
Sukūrimo data:01/04/07
Paskutinieji pakeitimai:01/08/07
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį