ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Eruditų turnyras
Ankstų gruodžio 17-osios rytą, gnaibomi šaltuko, šeši biliūniečiai ir dvi jų mokytojos mindžiukavo autobusų stotyje... Ši kompanija keliavo į Vilnių, kur tą dieną vyko respublikinis jaunųjų eruditų turnyras, kurį organizavo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras. Mokytojos Violeta Alsienė ir Almyra Sabaliauskaitė dalyvauti jame pakvietė aštuntokę Benitą Kiliutę, dešimtokes Rugilę Skairytę ir Rusnę Povilaitytę bei devintokus Arijų Kulikauską, Eiviną Gailiūną ir šių eilučių autorę.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Į eruditų turnyrą susirinko 14 komandų iš visos Lietuvos. Visi linksmi, draugiški ir ... nusiteikę laimėti. Pirmame konkurso etape teko atlikti testą (klausimai buvo iš gamtos mokslų ir technikos srities), antrame – iš sėklų, šaknų ir lapų reikėjo atpažinti 10 augalų (buvo pateiktas 30 augalų sąrašas), trečiame – teko atsakyti į 20 labai įdomių, bet labai sudėtingų klausimų. Pasigirsiu, kad visuose trijuose etapuose mūsų komanda išliko tarp geriausių.
Bet džiaugtis nebuvo kada – teko išklausyti “namų darbo” užduotį. Visos komandos gavo sąrašus prietaisų, kurių kuo daugiau reikėjo panaudoti pačių sugalvotame moksliniame tyrime. Reikia prisipažinti, kad daugelį prietaisų matėme pirmą kartą, o apie jų paskirtį neturėjome žalio supratimo. Ilgai nežinojome nuo ko pradėti. Ginčijomės, pykomės, bet galiausiai padedami aukščiausio lygio konsultantų iš Anykščių (telefonu) sukūrėme planą “Kaip močiutei Aldonai taupyti šilumą ir elektrą remiantis fizikos žiniomis”. Mūsų mokslinį projektą, stipriai atmieštą aukštaitišku humoru, pristatė Rugilė, puikiai išmananti fizikos mokslą ir neieškanti žodžio kišenėje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Nekantriai laukėme turnyro rezultatų. Nugalėtojus pradėjo skelbti “iš antro galo”. Skelbė mokyklą po mokyklos, o mūsų vis nebuvo... Pagaliau – mes antri. Įdomus sutapimas, kad registruodamiesi išsitraukėme antrą numerį. Nuo pirmosios vietos atsilikome vos puse balo. Laimėtojai buvo apdovanoti kelione į Helsinkio Mokslo ir technikos muziejų, o mes gavome didelį šokoladinį, bet tuščiavidurį batą. Tai neaptemdė pergalės džiaugsmo, namo grįžome labai laimingi.
Dėkojame Rugilės tėveliams, negailėjusiems laiko ir idėjų mus įkvepiant telefonu, ačiū mokytojoms Violetai ir Almyrai už suteiktą galimybę dalyvauti konkurse. Ir visiems Jono Biliūno gimnazijos mokytojams, į mūsų galvas prikimšusiems, pasirodo, visai neblogų ir reikalingų žinių.
Lankytojai:2776
Reitingas: (43 vertintojai)
Sukūrimo data:12/22/09
Paskutinieji pakeitimai:12/22/09
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį