ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
Vasario 16-osios minėjimas
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Šiemet 92-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metų proga iškelti valstybinę vėliavą Anykščių A. Baranausko aikštėje garbė teko Anykščių Jono Biliūno gimnazijos istorijos mokytojui Gintarui Ražanskui, abiturientams, mokslo pirmūnams Adelei Aglinskaitei ir Žygimantui Pajuodžiui bei buvusiai biliūnietei, tremtinei, Anykščių rajono tarybos narei Primai Bučytei Petrylienei.
Idėjos, kad būtent Jono Biliūno gimnazijos bendruomenės nariai turi iškelti valstybės vėliavą, autorius - mokytojas G. Ražanskas. Istorikas priminė, kad prieš 60 metų, 1950-ųjų vasario 16-osios naktį, grupelė tuometinių Anykščių gimnazijos mokinių, tarp jų ir P. Petrylienė, trispalvėmis papuošė miestelio gatves – vėliavėles jie iškabino medžiuose. Drąsūs gimnazistai ir jų bendraminčiai nepabūgo pasipriešinti okupantams.
„Žmonės džiaugėsi, pamatę taip pražydusius medžius, - prisiminė P. Petrylienė. – Tačiau atsirado išdavikas...“  Drąsios akcijos dalyviai, dauguma jų abiturientai, buvo suimti vasario 18-ąją, prieš pat šimtadienį. Juos tardė, kankino, paskui ištrėmė į amžino įšalo žemę...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Visi kalbėjusieji – Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, P. Petrylienė, G. Ražanskas – pabrėžė, kad svarbiausia vertybė žmogui yra laisvė. Gimnazijos bendruomenės choras dainavo apie tėvynę ir laisvę, solistė Simona Cimbalistaitė atliko „Strazdą“. Už Tėvynę, laisvę ir anykštėnus aidėjo patrankos salvės.


Lankytojai:1589
Reitingas: (18 vertintojai)
Sukūrimo data:02/17/10
Paskutinieji pakeitimai:02/17/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
Impressio eJournal © 2018 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį