ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Sugrįžęs iš misijos Afganistane
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Sausio 7-ąją mūsų gimnazijoje lankėsi buvęs biliūnietis, iš misijos Afganistano Goro provincijoje sugrįžęs Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos vadas, kapitonas Vaidas Šepkus. Kapitonas pas mus lankėsi ir prieš metus, prieš išvykdamas į Goro provinciją. Tuomet jis mus kvietė prisidėti prie akcijos "Šiltos kepurės Afganistano vaikams". Daugelis gimnazijos mokinių ir mokytojų atsiliepė į kvietimą ir Afganistano vaikams padovanojo 85 šiltas kepures ir 10 porų pirštinių. Kapitonas Vaidas tada sakė, kad grįžęs iš misijos būtinai papasakos, kaip jam sekėsi.  
Karys pasakojo apie gyvenimą Goro provinzijoje, bendravimą su vietiniais žmonėmis ir misijos dalyviais iš kitų šalių. Klausydami pasakojimo ir žūrėdami nuotraukas turbūt ne vienas pagalvojome, kad Lietuvoje gyventi nepaprastai gera. Mus pribloškė Goro provincijos gyventojų skurdas, blogos gyvenimo sąlygos, mokyklos po atviru dangumi arba palapinėse. Kapitonas Vaidas sakė, kad Afganistane vaikų labai daug, tačiau daugelis jų miršta sulaukę vos penkerių.
Įdomu buvo išgirsti ir apie bendravimą su vietiniais. Karys sakė, kad Afganistanas - įvairių kultūrų šalis, būtinai reikia perprasti vietos žmonių gyvenimą, religiją. Goro provincijoje gyvena įvairios etninės grupės: puštūnai, uzbekai, tadžikai, chazarai, bekudžiai, nuristaniečiai, pašai. Dauguma vietinių gyventojų palankiai nusiteikę ISAF karių atžvilgiu. Bet, kaip teigė mūsų svečias, būna visko.  
Kalbėdamas apie akciją "Šiltos kepurės Afganistano vaikams" kapitonas Vaidas Šepkus sakė, kad Lietuvos žmonės aktyviai prisidėjo - buvo padovanota 7 tūkstančiai šiltų kepurių. "Tai pranoko mūsų lūkesčius, - džiaugėsi karys, - galvojom surinkti kelis šimtus".
Mes irgi džiaugiamės, kad Goro provincijos vaikai gavo ir mūsų dovanų.
Tikimės, kad kapitonas Vaidas dar ne kartą pas mus lankysis.
Lankytojai:2688
Reitingas: (15 vertintojai)
Sukūrimo data:01/08/11
Paskutinieji pakeitimai:01/08/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį