ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Ar rizikinga būti žurnalistu?
Spaustuvės dažais kvepiantys laikraščiai, didelės antraštės, margi žurnalų viršeliai vitrinose, televizijos laidų anonsai... Manau, išgirdę šiuos žodžius pagalvojame apie smalsius bei atkaklius žurnalistus, įkyrius fotografus, didelius spausdinimo aparatus bei parduotuvės kasoje už laikraščius ar žurnalus paliktus litus, skirtus turiningai praleisti vakarą su žurnalu bei arbata rankose.
Skaityti įdomų straipsnį visada malonu. Mums, skaitytojams, viskas atrodo spalvota, gražu ir paprasta, o žurnalistų darbas - lengviausias bei maloniausias. Juk paimti interviu, sudėlioti sakinius į vietas, nustatyti mėgstamą šriftą, išsaugoti savo šedevrą, o vėliau laikyti spaudinį rankose bei laukti skaitytojų įvertinimo – svajonių darbas! Tačiau ar pagalvojame, kiek žurnalistas turi dirbti, kad parašytų būtent tai, ko mes norime?
Aš manau, jog žurnalistų darbas sunkus ir varginantis. Žurnalistas turi gyventi idėjomis, jo pareiga - kasdien parašyti naują, skaitytoją sudominantį straipsnį. Manau, jog žurnalisto darbas – jaudinantis, jam svarbi skaitytojo nuomonė – ar jis pažers komplimentų, ar papeiks bei, nebaigęs skaityti puslapio, vers kitą. Žurnalistas turi mokėti susitaikyti su nuomonių kontrastais, be to, turi būti smalsus, atkaklus, bendraujantis, charizmatiškas ir užsispyręs! Taigi, žurnalisto darbas sunkus, tačiau be galo įdomus, kiekvieną dieną skirtingas, įvairiapusiškas.
O ar kada nors pagalvojame apie riziką, kurią patiria šios profesijos žmonės? Manau, jog žurnalistu būti rizikinga. Ypač jei esi žurnalistas, kalbantis nekasdienėmis, skaudžiomis temomis, kaip antai: nusikaltimai, vagystės, nužudymai. Palietęs temą, kuri yra slapta bei vengiama, dar labiau rizikuoji. Negali žinoti, ar koks „veikėjas“ tavęs netyko už kampo, norėdamas atkeršyti už išspausdintus gėdinančius žodžius apie jį. Žurnalistų  nemėgsta žmonės, kurie bijo viešumos. Mano manymu,  žurnalistų darbas pavojingas bei rizikingas – kartais dėl gero straipsnio, skirto skaitytojui, žurnalistas aukoja savo asmeninį gyvenimą ar net gyvybę.
Prieš 20 metų Lietuvoje nuaidėjo mafijos šūviai, skirti vienam iš tiriamosios žurnalistikos pradininkų mūsų gimtinėje – Vitui Lingiui. Šis žurnalistas rašė apie nusikalstamų struktūrų veiklą, bandė su jomis kovoti viešindamas informaciją. Jis pasižymėjo atkaklumu bei užsispyrimu, noru įrodyti savo tiesą. Gaila, tačiau nusikaltėliai su juo susidorojo. Tuo metu Lietuva prarado tikrai didį, Lietuvos žurnalistikai nusipelniusį žmogų – drąsų, nebijantį sakyti tiesą.

Lankytojai:1780
Reitingas: (19 vertintojai)
Sukūrimo data:05/09/13
Paskutinieji pakeitimai:05/09/13
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį