ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
Monospektaklis „Poetė“
Lapkričio 3-ąją IV klasių gimnazistai žiūrėjo Birutės Mar monospektaklį, sukurtą ryškiausios praėjusio amžiaus lietuvių poetės Salomėjos Nėries (1904-1945) dienoraščių ir eilėraščių motyvais.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Nors jau daug metų praėjo po S. Nėries mirties, apie talentingą poetę netyla kalbos, kaltinimai dėl jos politinių klaidų, neva nuvertinančių talentingą kūrybą. Monospektakliui pasirinkta „Poetės teismo“ forma: iš įrašų skamba S. Nėrį kaltinančių ir ginančių straipsnių ištraukos, cituojamas teiginys, pasirodęs „Šiaurės Atėnuose“, minint S. Nėries šimtąsias gimimo metines, jog jai vertėjo skirti mirties bausmę. Aktorė B. Mar, pasiremdama poetės dienoraščiais ir eilėraščiais, jautriai papasakojo, kaip nuo jaunystės džiaugsmu spinduliuojančių eilėraščių S. Nėris pasuko kartu su „trečiafrontininkais“, kaip atsirado „Poema apie Staliną“, koks lūžis įvyko karo pabaigoje...
Šis monospektaklis - tai mėginimas reabilituoti poetę, kuriai kūryba ir buvo tikrasis gyvenimas. Po spektaklio gimnazistai diskutavo apie nelengvą poetės kelią ir visuomenės požiūrį į kūrėją.
Lankytojai:971
Reitingas: (57 vertintojai)
Sukūrimo data:11/04/15
Paskutinieji pakeitimai:11/04/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
Impressio eJournal © 2018 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį