Pasakoja senovė ir dabartis
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
KUBILAS (GORČIUS)
 Baudžiauninkas lietuvis naudodavo dažniau medinius indus. O jis taip darydavo, pasak senų žmonių atsiminimų dėl to, kad vaikai, nešdami tėvams maistą į laukus, indų nesudaužytų.
 Įvairiausios rūšies medžio Lietuvoje netrūko, todėl matome, jog pas mus, žemaičiuose, be molinių indų tiems patiems reikalams buvo plačiai naudojami mediniai indai.
 Valstiečiai valgydavo iš molinių indų mediniais šaukštais. Visi valgydavo iš bendro indo, kiekvienas savo šaukštu. Ir tik XXa. pradžioje pradėta valgyti iš atskirų indų. Po valgio šaukštą palikdavo apverstą, kaip ženklą, kad sočiai pavalgė.
Kubilių amato būdavo išmokstama nusižiūrėjus į kitų meistrų darbus- dažniausiai perimdavo iš tėvo. Kubilais itin garsėjo Plungė. Rakandus kubiliai dirbdavo iš pušies, eglės, drebulės, ąžuolo. Indams buvo panaudojama ir beržo, liepos žievė. Gorčius dažniausiai gamindavo iš ąžuolo medienos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Naudojant medinius įrankius buvo naudojami ir mediniai indai- tai statinės, kubilai, dubenys ir kt. Kubiluose buvo laikomi maisto produktai, grūdai, miltai. Juos gamino iš šulelių, lentelių, išskaptuodavo iš medžio. Labiausiai buvo paplitę skobtiniai indai. Vėliau pradėjo plisti šuleliniai indai, padirbinti iš lentučių su lankais.
 Tokia statinaitė (gorčius) buvo statoma ant stalo. Į ją pripildavo alaus, giros ar kitų gėrimų. Iš statinaitės gėrimas pilstomas specialiu mediniu samčiu į molinius puodelius.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
XX a. pradžioje buvo pradėti naudoti fabrikiniai indai, aliuminiai šaukštai ir šakutės. Turtingiau gyvenantys žmonės naudojo ir tauresnio metalo (sidabro) įrankius.
A TUB
Lithuanian serfs usually used wooden plates and dishes.
As old people say, wooden dishes were healthier and more useful, because they didn't break.
Lithuania was rich of forests, so people used not only clay dishes but wooden ones too.
In early history everyone ate from the general bowl but they used separate spoons. Only in the 19th century Lithuanians began to have meals from separate plates.
Food- stuffs, flour, corn were kept in the tubs. They were made of small planks and fastened with iron rings. A tub usually was put on the table. It was used for beer, kvass. A tub was made of oak tree. Plungė was famous for tub making. This trade was learnt from father or grandfather.
Household utensils were made of firtree, birch, oaktree or pine.
In the 20th century aliuminium dishes and spoons appeared.
Lankytojai:5262
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:03/23/04
Paskutinieji pakeitimai:05/16/07
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Pasakoja senovė ir dabartis Perjungti į Bibliotekos lygmenį