Pasakoja senovė ir dabartis
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Angliniai lygintuvai su kaminėliu
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Šie lygintuvai angliniai, lietiniai, špižiniai. Jų šonai statūs. Lygintuvų viršutinė dalis pakeliama atidarius sklendę. Priekyje - aukštyn siaurėjantys, viršuje apskriti, pasukti į šoną, kaminėliai. Nuo kaminėlių, išilgai dangtelių horizontalios, medinės rankenos. Po rankenomis pritvirtintos ovalinės metalinės štampuotos plokštelės. Ant vieno lygintuvo plokštelės reljefinės raidės ŠMIDT ir strėlė. Lygintuvų gale - angelės, pro kurias buvo iškratomi pelenai. Angelės užsidarančios. Lygintuvai pagaminti Kaune prieš II-ąjį pasaulinį karą.
Lygintuvai buvo naudojami tokiu principu: į jų vidų, pakėlus viršutinę dalį, buvo pilamos karštos anglys. Pro kaminėlius išeidavo dūmai. Atvėsusios anglys buvo iškratomos pro lygintuvų gale esančias angas.
Angliniai lygintuvai
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Šie lygintuvai špižiniai, masyvūs, lietiniai, angliniai. Lygintuvų priekis smailus. Viršus pusiau apvalus, tuščiaviduris, į priekį smailėjantis. Viršutinė dalis pakeliama, kad būtų galima įdėti karštas anglis. Iš šių lygintuvų dūmai išeidavo pro šonuose esančias angeles. Lygintuvų gale yra sklendės, kurias pakėlus iškratomi pelenai. Viršutinėje lygintuvų dalyje - statmenos geležinės atramėlės su horizontaliomis ilgomis medinėmis rankenomis. Šie lygintuvai buvo naudojami XIX a. pabaigoje.
Lygintuvas
Tai špižinis, lietinis, nedidelis, bet sunkus lygintuvas. Jo pagrindas trikampio formos. Viršutinėje dalyje - statmena geležinė atramėlė su horizontalia rankena. Prieš lyginant įkaitindavo patį lygintuvą.
Kočėtuvė, "kočėlas"
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kočėtuvė pagaminta iš medžio, gale pereinanti į rankeną iš to paties medžio. Viena kočėtuvės pusė lygi, kitoje - vienodais atstumais išpjaustyti grioveliai. Kočėtuvė buvo naudojama tokiu principu: audinį apvyniodavo ant apvalaus medinio kočėlo ir stipriai braukdavo kočėtuve per tą audinį.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:9034
Reitingas: (25 vertintojai)
Sukūrimo data:03/18/04
Paskutinieji pakeitimai:04/27/04
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
Взять онлайн займы на карту без проверок и KozaimWaips010/16/18
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Pasakoja senovė ir dabartis Perjungti į Bibliotekos lygmenį