Želvos krašto etnokultūros pėdsakais
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 1 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Netikėtas atradimas prie Makio ežero

Show picture in original size.
Atrastoji skulptūrų kompozicija
Želviškiai džiaugiasi netoli turį švarų, nesunkiai pasiekiamą, vaizdingose apylinkėse tyvuliuojantį Makio (vietos žmonės vadina Makiais) ežerą. Tiesa, pėsčias ten nelabai nukeliausi - toloka, bet važiuotas - dviračiu ar automobiliu - gali. Smagu ten nukakti ir atsigaivinti karštą vasaros dieną. Makio ežeras vilioja ne tik švariu vandeniu, sutvarkytu paplūdimiu, bet ir vaizdingomis pakrantėmis, jaukiais pušynais, žemuogių pievelėmis.  
Visi priprato čia matyti ir naujai atgimusias palei ežerą išsimėčiusių kaimų sodybas: neretoje čia dabar įsikūrę miestiečiai, išradingai ir skoningai tvarko savų sodybų aplinką.
Kiekvieną kartą keliaudamas, žvalgydamasis po Makio apylinkes atrandi vis kažką nauja: tai dar nematytą sodybą, tai neseniai išdygusį namelį, dar kažką... Bet skulptūrą, paminklą išvysi nedažnai. Gal kas ir žino, matė netoli Balninkų miestelio (čia jau Molėtų rajonas) važiuojant nuo Želvos dešinėje pusėje, šiek tiek pasukus keliuku, nagingo meistro sukurtą skulptūrų kompoziciją, skirtą Vytautui Didžiajam ir jo karžygiams. Kol kas nepavyko išsiaiškinti šio darbo autoriaus, atsiradimo aplinkybių. Tad skulptūras tik nufotografavome ir nuotraukas nutarėme patalpinti į šį žurnalą. Kaip smagu, kad atsiranda žmonių, siekiančių papuošti, paįvairinti aplinką, kurioje gyvena, būna. Spėjame, jog šios skulptūros pastatytos privačioje teritorijoje - taigi greičiausiai jos savininkas inicijavo šį gražų darbą.
Kol kas neminime konkretesnių faktų, pavardžių. Jei mūsų skaitytojai galėtų pateikti konkretesnės informacijos, džiaugtumėmės. Tuomet šį savo straipsnį papildytume. Rašykite žurnalo leidėjams.

Mokytoja Rasa Povylienė
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Skulptūrinės kompozicijos fragmentai
Visitors:3712
Rating: (11 evaluators)
Date created:11/10/08
Last change:11/11/08
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Želvos krašto etnokultūros pėdsakais Switch to Library level