AGAPE
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Jonas Juškaitis gimė Lietuvoje, 1933 metais. Studijavo Vilniuje, VU filologiją, universitetą baigė 1958 metais. Išleido poezijos rinkinius „Ir aušros, ir žaros" (1962), „Mėlyna žibutė apšvietė likimą" (1972), „Tolimos dainos" (1981), „ Anapus gaiso" (1987), „Pučia vėjas į širdį " (1990). Šiuo metu gyvena, ir kuria Vilniuje, Žvėryne. 1999 metais vykusiame 35-ajame „Poezijos pavasaryje“ tapo laureatu.

35-ojo “Poezijos pavasario” laureatas
Jonas Juškaitis

Apie kūrybą:
           Pasak Vytauto Kubiliaus, J.Juškaičio poezija - tai ginčas su istorija ir įsiklausymas į amžinybės tylą. Paskutiniuose rinkiniuose tas ginčas su istorija darosi vos aršesnis, suteikdamas eilutėms kiršinančios energijos ir netikėtumų, bet nepakeisdamas poeto stoiškos ištikimybės pačiam sau. Stebima paskutiniojo rinkinio „Eglė vasaros naktį“ tebežaižaruojantis vaizduotės emocingumas, vaizdinio štricho spontaniška galia („Man kraujas bėga iš sapnų“) ir ypatingai švarus garsų skambesys.
Taip pat J.Juškaitis buvo aktyvus politinis veikėjas pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais:
J.Juškaitis - atgautos nepriklausomybės poetas, sutapęs su ja savo vidumi, aktyvios minties mostu - ginti ją iš paskutiniųjų, nepasitraukęs į elegišką ar tulžingą ironiją. Jis neįsirašė į karo savanorius, kaip prof. Juozapas Girdzijauskas, vienintelis iš viso Humanitarinio fakulteto, bet buvo Sąjūdžio Seimo narys ne vieną kadenciją. 1991 m. pradžioje, kai tūkstančiai Lietuvos komunistų, pasak Mykolo Burokevičiaus, reikalavo įvesti Lietuvoje M.Gorbačiovo prezidentinį valdymą, kai net kai kurie sovietmečio „sielų inžinieriai“ skelbė, kad Lietuvoje atkuriamas smetoninis fašizmas bei režimas, baisesnis už Pol Poto, J.Juškaitis pasirašė Lietuvos piliečių chartą: „Mes tikime nepriklausomybės kelio teisumu“,- teigia Vytautas Kubilius.
J.Juškaičio kurybinis kelias dar tęsiaisi, ir laukiame greitai turėsiančios pasirodyti naujo poeto kūrinių rinkinio.

Informaciją surinko Justas Poderys

Lankytojai:1977
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:05/27/04
Paskutinieji pakeitimai:05/27/04
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 AGAPE Perjungti į Bibliotekos lygmenį