AGAPE
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Audra Janužytė – Gimusi ir augusi Panevėžyje, šiuo metu yra Vilniaus Pedagoginio Universiteto istorijos dėstytoja, gyvenanti Žvėryno rajone ir rašanti daktaro disertaciją knygos pagrindu, anglų kalba.
  -Papasakokite nuo kada gyvenate Žvėryne, kaip čia atsikėlėte ?
  -Na, galima sakyti, kad labai seniai, kadangi 1980 metais aš atvažiavau į Vilnių ir įstojau į pedagoginį universitetą, kuris ir yra Žvėryne. Tai jau gana daug metų, Žvėrynas vis keičiasi, kuomet aš čia atvažiavau, jis buvo toks „medinis“, labiau provincialus rajonas, gražesnis ir žalesnis nei dabar. Žvėrynas buvo unikalus savo mediniais namais.
  -Visą šį laiką gyvenote šiame bute?
  -Oi, ne, kai buvau studente gyvenau studentų bendrabutyje, o vėliau, kai pastatė šį namą, o aš tapau dėstytoja, persikėliau gyventi čia.  
  -Ką dar veikiate be dėstymo VPU ?
  -Šiuo metu taip pat esu studentė, „Tampere“ universiteto (Suomija, Aut. Pas.) doktorantė, o   pagrindinis mano darbas šiuo metu yra parašyti disertaciją knygos pagrindu anglų kalba, ją apginti ir grįžti čia į Lietuvą, o galbūt ir ne... Taip pat neseniai su studentais vykdėme projektą apie tai, kaip atrodė 19 amžiaus miestas. Aš specializuojuosi 19a , kurį esu taip įsimylėjusi, dėl savo permainų, revoliucingumo istorijoje. Būtent 19a buvo suprasta , kad pasilinksminti reikia ne tik aukštuomenei, bet ir visai visuomenei, ir jei dabar kas manęs paklaustų, kada norėčiau gimti, tai atsakyčiau, jog 19 amžiuje ir norėčiau atidaryti smuklę, kur vyksta intelektualiniai pokalbiai.
  -Kaip susidomėjote šia profesija, kodėl įstojote i VPU ?
  -Galbūt neapykanta mokyklai, o ypač istorijai, kadangi mokykloje istorijos visiškai nesimokiau, nes turėjau labai prastą mokytoją, kuri tiesiog iš knygos perskaitydavo tekstą, visiškai nemokėdavo pasakoti. Iš tikrųjų aš niekada nesvajojau tapti nei pedagoge, nei istorike, bet kiekvienas žmogus turi savo likimą, ir noras kažką pakeisti galbūt ir atvedė į šį kelią.
  -Kokius veikalus, knygas esate parašiusi?
  -Esu parašiusi knygą - dokumentų rinkinį „Žiemos karas ir Lietuva“(1997). Mano likimas yra susijęs su Suomija, kur aš suradau unikalius dokumentus. Šie dokumentai padeda atskleisti Lietuvos ir Suomijos santykius Žiemos kare 1939 metais, kuomet oficiali Lietuvos pozicija buvo suomių kare neremti, o tai atskleidžia lietuvių pilietinę visuomenę, kuomet žmonės iš Lietuvos siuntė pinigus, rašė prašymus ir pan. Istorikui iš tiesų profesija netrukdo ir pačiam rašyti, pačiam dėstyti, ir pačiam mokytis.
  -Ką manote apie savo profesiją ?
  -Istoriko duonos niekam kaip ir nelinkėčiau, nes tai yra darbas be sustojimo, praktiškai tu negali sustot, kadangi sustojus tu prarandi tą momentą ir paprasčiausiai vėliau nepakliūsi į tą traukinį, kuris jau bus nuvažiavęs, o informacijos kiekiai šiandien yra tokie dideli, istorija pildosi kasdien.
  -Etatinis klausimas: ką manote apie Europos Sąjungą?
  -O, apie ES aš visada atsiliepiu teigiamai, kadangi tai yra gerai, nes tu jau nesi vienas ir jau gali bendrauti ir susikalbėti. Įstojimas į ES tai vėlgi nauji projektai, tai ką tu darydavai vienas, tai nuo šiol gali susirasti bendraminčių, projektai tampa dar svarbesni, ir tik bendradarbiaujant galima pasiekti rezultatų. Manau, kad pesimistiškai ES vertina tie, kurie jau neturi kažkokių idėjų, ambicijų ateičiai, yra be iniciatyvos ir nenori savo gyvenime nieko keisti, kadangi ES tai yra dar viena galimybė ir iššūkis.                                                                      
  -Viso gero, ačiū už pokalbį. Gal ką norėtumėt tarti pabaigai ?
  -Žvėryne yra daug žymesnių žmonių, o aš tiesiog dirbu savo darbą ir viskas.

Su A. Janužyte bendravo Gediminas Černiauskas ir Žygintas Markevičius  


Lankytojai:1033
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:05/27/04
Paskutinieji pakeitimai:05/27/04
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 AGAPE Perjungti į Bibliotekos lygmenį