KTU Vaižganto progimnazija
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Žurnalisto profesija
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
“Tai ir yra mūsų misija pasaulyje – padėti visuomenei suprasti save. Kuo daugiau žinome apie visuomenę, kurioje gyvename, tuo turtingesni esame“, – sako JAV Indianos universiteto profesorius, istorikas ir žurnalistas Owenas V. Johnsonas.
Žurnalistai per žiniasklaidą pateikia informaciją apie socialinius, ekonominius, politinius ir kultūrinius reiškinius. Žurnalistika yra savarankiška komunikacijos sritis, susijusi su informacijos surinkimu, jos sisteminimu bei apdorojimu ir perdavimu visuomenei per žiniasklaidą – spaudą, radiją ir televiziją. Atsižvelgiant į tai šios srities darbuotojai – žurnalistai – yra skirstomi į spaudos, radijo ir televizijos žurnalistus.
Kur galite įgyti žurnalisto profesiją?
Lietuvoje žurnalistikos galima mokytis skirtingose vietose ir skirtingais būdais. Vilniaus universitetas siūlo bakalauro studijų programą, Kauno Vytauto Didžiojo universitetas – žurnalistikos magistro ir viešosios komunikacijos bakalauro studijų programas, Klaipėdos universitete galima siekti žurnalistikos bakalauro laipsnio. Taip pat siūlomos dvi profesinių studijų programos Lietuvos žurnalistikos centre (LŽC) – žurnalistikos ir viešųjų ryšių.
LŽC siūlomos programos gana patrauklios. Nors tokiu būdu mokytis siūloma jau įgijusiems kitos studijų programos laipsnius, tačiau pavieniais atvejais mokytis priimami ir tik vidurinį išsilavinimą turintys, tikriausiai visu kūnu, visa siela tokių žinių trokštantys. Kuo patrauklios šios studijų programos? Dėstytojai – patyrę lektoriai, savo sričių specialistai, stažavęsi užsienyje – Vilniaus universiteto mokslininkai, organizacijų vadovai, komunikacijos specialistai. Vienintelis minusas – studijos yra mokamos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
O KTU Vaižganto progimnazijos jaunieji žurnalistai, siūlo prisijungti ir išbandyti šią iššūkių ir naujovių kupiną profesiją.
Na, o norintys plačiau paskaityti apie žurnalisto darbo ypatybes, daugiau informacijos galite rasti:
http://www.zurnalistika-kitaip.lt
http://www.lzlek.lt
http://lzc.lt
Lankytojai:1391
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:05/08/13
Paskutinieji pakeitimai:05/08/13
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 KTU Vaižganto progimnazija Perjungti į Bibliotekos lygmenį