Šančių vidurinė mokykla
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Šeima
Šį laikotarpį, šias dešimt dienų aš dalinausi su itin landžiais ir smalsiais keturiais asmenimis. Mama, Tėčiu, savo partnere ir jos broliu. Žinoma, iš pat pradžių aš nepajutau griežto taisyklių rėmo. Tiesiog elgiausi gal kiek labiau apgalvotai, bet nemanyčiau, kad ypatingai. Tiesiog visada pirmomis dienomis kituose namuose, kitoje šalyje, jautiesi daugiau ar mažiau po vandeniu: judesiai sunkūs, mintys irgi sunkios, šypsena gal kiek dirbtinoka, bet kas belieka? Taigi pirmosios dienos buvo tokios pripratimui skirtos. Nepasakyčiau, kad pripratau.
Kaip paskui supratau, mano mergina pasitaikė viena iš retų egzempliorių – visiškai nešnekanti angliškai ir net nesistengianti (mat vieną iš pirmųjų dienų man buvo pasakyta, kad tu Turkijoj, tad kalbėsi turkiškai. Nepiktai, bet jie leido suprasti, kad daugmaž taip ir bus). Ėmiau nekalbėti. Na kodėl gi aš turėčiau kalbėti turkiškai? Nemoku, nenoriu, bet...
Rytinis dialogas:
Justė – Merchaba
Liutvidži( tėvas) – Merchaba, Žustyna (čia mano vardas, nes buvau kaipmat perkrikštyta. Net vardo ištarti neįstengė). Nasilsiniz?
Justė – Yim. Sen nasilsiniz?
Liutvidži – Tesekkur Ederim, iyiyim
Ir visas šitas kartodavosi dešimt dienų, kiekvieną rytą. Atsiminiau. Išmokau.
Manau, pirmuosius skirtumus pajutau ne iškarto. Pagrindiniai:
1. Šeima yra svarbiausias darinys valstybės struktūroje.
2. Tėvas yra visa apimanti šeimos galva. Vienareikšmiai.
3. Bambos ir keliai matytis negali. Lietuvaitėms sunku.
4. Pamaldumas.
5. Moters ir vyro santykis. Tikrai ne europinis.
6. Tualetai ir tualetinis popierius.
7. Pasilinksminimų suvokimas
Šeimoje buvo tiek gero, tiek blogo. Man nepatinka, kai sako, kad piknikas bus tada, kai visi eina į boulingą. Nes mano „sugyventinės“ tėvas nori taip. Ir visai ne svarbu, kad lauke minus trys ir sninga. Bet šiek tiek panervinus publiką ir įvarius baimės, su tėvo palyda ėjom į tą nelemtą boulingą, po kurio matėsi nepatenkinti veidai. Bet ištrūkti iš namų man buvo kiek svarbiau, nei parodyti savo principus. Ir tai įvyko tik vieną vienintelį kartą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Sutinku – turkai beprotiškai vaišingi ir svetingi žmonės. Tas turkiškas saldumas, kai stebi tave, kai klausia intymiausių klausimų, kai paprasčiausiai tu praeini. Dirbtinas? Ne. Moterys ten tokios nuoširdžios, kad galiausiai prieš išvažiuodama imi suprasti, kad tu jiems buvai tikras svečias ir kad dėl tavęs jie darė viską, kad tik jaustumeisi laiminga.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Čia būdamas  imi lyginti šeimas. Ir priėjau prie nuomonės, kad europietės moterys nemoka būti mamomis (Atsiprašau visų moterų Europoje. Žinoma, čia gana užgaulūs žodžiai, bet jums reiktų susipažinti su turkėmis. Jos motinos iš prigimties. Todėl ir nėra laisvos) . Tikros, atsidavusios mamos turkės. Jos moka būti nuolankios vyrui, bet argi tai ne menas? Jos pasuka vyrą sau tinkama linkme, nes yra švelnios. Jos pasiekia savo tikslą be didesnių kliūčių, nes šalia yra vyras, užnugaris, piniginė. Aš tikrai žaviuosi ir negaliu suprasti jų nuolankumo. Pavydas. Nes ir aš kažkada būsiu mama. Ir prisiminus turkes imsiu joms nejučia pavydėti.
Lankytojai:1510
Reitingas: (15 vertintojai)
Sukūrimo data:02/19/07
Paskutinieji pakeitimai:02/27/07
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
PamastymaiRomanas Jasulaitis002/20/07
Turkija ( tesinys) PamastymaiAnonimas002/20/07
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Šančių vidurinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį