Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija Vilniaus universiteto partnerė
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Tarptautinė kalba mūsų gimnazijoje
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Esperanto tai tarptautinė kalba sukurta palengvinti bendravimą įvairių tautybių žmonėms. Esperanto kalba egzistuoja daugiau nei šimtą metų ir per tą laiką įrodė esanti tikrai gyva kalba, kuria galima perteikti pačias subtiliausias mintis. Dabar daugiau nei 150 pasaulio šalių keli milijonai žmonių kalba šia tarptautine kalba Ji, tarsi tiltas, sujungia įvairias kultūras, ir priklauso visiems žmonėms.
    Daugumai gimnazistų mūsų mokykloje jau nereikia aiškinti kas yra Esperanto kalba, kelios dešimtys mūsų mokinių gali ja kalbėti, apie keturiasdešimt gimnazistų lanko Esperanto kalbos būrelį kuriame jaunuolius tarptautinės kalbos moko bibliotekininkė G.Opulskienė.
8 mūsų gimnazijos gimnazistės dalyvavo
Pasauliniame Esperantininkų
Kongrese Vilniuje. Kongrese buvo 2400
esperantininkai iš 64
pasaulio šalių.Nuotraukoje:
straipsnis iš populiariausio esperantiško
žurnalo „Esperanto“
                 
    Mokant Esperanto yra lengva susirasti draugų visame pasaulyje. Pavyzdžiui susirašinėdami su esperantininkais iš tolimų, egzotiškų šalių galite susipažinti su tenykštėmis kultūromis. Mūsų gimnazijos gimnazistės jau dalyvavo tarptautiniuose esperantininkų kongresuose ir susitikimuose Lietuvoje, Italijoje, net tolimojoje Japonijoje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
                                                                                                                                                                                                                                                            Gimnazijoje svečiavosi esperantininkai
Sandor Horvat ir Helen Palmer iš Australijos.
Jiems buvo įdomu apsilankyti
mūsų mokyklos muziejuje ir
pasirašyti svečių knygoje.
    Artimiausiuose planuose yra esperantininkų festivalis Vokietijoje ir renginys vasarą Latvijoje.
    Žinoma ir gimnazijoje būna svečių esperantininkų. Čia lankėsi Austrijos, Prancūzijos, Liuksemburgo, Belgijos, Australijos ir kitų šalių piliečiai.
    Naudodamasi elektronine svetaine www.Lernu.net. Gimnazistai susirašinėja su įvairiu šalių bendraminčiais iš  Brazilijos, Ispanijos, Čekijos ir kitų šalių. Ši svetainė tinka ir norintiems mokytis savarankiškai ar daugiau sužinoti apie tarptautinę kalbą.
    Esperanto kalbos labai lengva iš-mokti. Žodžių šaknys pasiskolintos iš įvairių kalbų, daug tarptautinių žodžių. Paprasta ir logiška gramatika neturi išimčių. Jau po keliolikos pamokų galima pradėti susirašinėti, greitai pajuntamas malonumas kalbėti šia skambia, melodinga, lengva kalba, nors Esperantininkų judėjimas nėra tik kalba – tai ir bendravimo, gyvenimo būdas, puiki tolerancijos mokykla, galimybė keliauti ir pažinti pasaulį ne turisto akimis.
    Jei manote, kad tai įdomu ir tinka jums, kreipkitės i biblioteką arba parašykite esperanto kalbos mokytojai grazopul@yahoo com
Svarbiausi esperanto bruožai
 Tarptautinė: esperanto labiausiai yra naudinga bendraujant skirtingų tautų žmonėms, kai jie neturi bendros gimtosios kalbos.
 Neutrali: ji nepriklauso kuriai nors tautai ar šaliai. todėl ji ir yra visos žmonijos bendras turtas.
 Lygiateisė: kai vartojama esperanto kalba, kalbos požiūriu yra jaučiama didesnė lygybė, negu, pavyzdžiui, angliškai kalbant su asmeniu, kurio anglų kalba yra gimtoji.
 Gana nesudėtinga: dėl nesudėtingos kalbos struktūros ir žodžių darybos esperanto mokytis yra daug lengviau negu kitas kalbas.
 Gyva: Esperanto vystosi ir gyvuoja lygiai taip pat kaip ir kitos kalbos, ir ja galima išsakyti visas žmogaus mintis ir jausmus.
Lankytojai:2447
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:02/06/08
Paskutinieji pakeitimai:02/07/08
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija Vilniaus universiteto partnerė Perjungti į Bibliotekos lygmenį