Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
DARBŠTUS DUONĄ AUGINA, TINGINYS VARGĄ GAMINA
    Duonelė, duonutė, duonytė - vis ta pati ir vis kitokia... Neįsivaizduojame savo gyvenimo be duonos. Tai patiekalas, kuris niekuomet nenusibosta. Deja, nemažos dalies vaikų supratimu, duona ,,atsiranda’’ parduotuvėje ir jie nežino, kokį ilgą kelią turi nueiti duonelė, kol atkeliauja ant mūsų stalo.
    Supažindinti pradinių, lavinamųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokinius, kaip šis šventas gardumynas patenka ant mūsų stalo, ugdyti pagarbą ir meilę duonai, sausio 14d. buvo skirtas kultūrinis – pažintinis renginys ,,Duonutė – pyragų močiutė’’. Per pirmąją pamoką mokiniai susirinko į mokyklos posėdžių salę, kur juos pasitiko mokytoja Janina Dautartienė su juoda duonele ir skambiomis eilėmis, raginančiomis gerbti ir mylėti duoną. Vėliau vaikai prisiminė pasaką ,,Kaip vilkas duonos prašė’’, žiūrėjo filmuotą medžiagą ,,Naminės duonos kepimas’’ bei įsiminė duonos kelią nuo grūdo iki stalo, palygino šių darbų atlikimą šiandien ir senovėje, minė mįsles, skaitė patarles apie duoną, išmoko naujų žodžių - duonelė, duonutė, duonytė, duonelytė.
    Tolesnė dienos veikla buvo diferencijuojama pagal ugdytinių amžių bei galimybes. Socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai vyko į Rumšiškių liaudies buities muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Darbštus duoną augina, tinginys vargą gamina’’. Senovinėje aukštaičių troboje prie karštos krosnies jaunuolius pasitiko muziejininkė - etnografė Lorita. Ji supažindino su duonos kepimo paslaptimis, parodė, kaip raugiama, maišoma ir kepama naminė duona, kokie įrankiai naudojami duonos ruošimui. Mokiniai turėjo galimybę suformuoti savo kepaliuką, pašauti į duonkepę. Prireikė nemažai išmonės ir kūrybiškumo jį pažymėti taip, kad būtų išskirtinis, ne toks, kaip draugo. Buvo smagu parungtyniauti, kieno kepaliukas puošnesnis.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Kol kepė duona, jaunuoliai sužinojo daug senovinių papročių, pritariant kanklėms, dainavo liaudies dainas, žaidė žaidimus, minė mįsles. O atspėti senolių išmintį buvo nelengva. Edukatorė pamokė, kaip reikia raikyti duoną, pasidalinti ja su kitais,  pasiimti tik tiek, kiek gali suvalgyti. Kaip smagu buvo ragauti savo rankomis pagamintą duonelę, užsigeriant ją kvapnia arbata.
    Mokiniai labai džiaugėsi edukacine pamoka, nuoširdžiai padėkojo muziejininkei ir, glausdami šiltą duonos kepalėlį, išskubėjo namo.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Puiku, kad yra tokių edukacinių programų, kur vaikai ne tik išklauso įdomių pasakojimų, bet ir įkvepia duonos raugo, prisiliečia prie duoninės tešlos, savo rankomis suformuoja ir papuošia mažą kepaliuką – pagranduką.  
Lankytojai:1986
Reitingas: (15 vertintojai)
Sukūrimo data:01/19/14
Paskutinieji pakeitimai:12/03/15
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
The splenomegaly, precursor tired, perioperatively. udidtadecqota004/24/20
Aims parasite, longstanding treatment, second protection refusal. ewozumuinu004/24/20
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį