Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
VIEŠNAGĖ BULGARIJOJE
    Kėdainių specialioji mokykla vykdo tarptautinį Comenius daugiašalį mokyklų partnerysčių projektą „Išsaugokime mūsų dainas“ („Save our songs“), kurį finansuoja Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programa. Šiame projekte dalyvauja šešių šalių ugdymo įstaigos iš Turkijos, Graikijos, Suomijos, Bulgarijos, Anglijos ir Lietuvos. Projekto tikslas - Europos Sąjungos šalių mokinių ir mokytojų keitimasis idėjomis apie muzikos poveikį žmogaus gyvenime šiuolaikinėje aplinkoje ir aplinkoje, kurioje gyveno mūsų seneliai ar proseneliai. Projekto dėka ugdytiniai praplės žinias apie Lietuvą, įgis daugiau tarpkultūrinių žinių, Projekto veiklos specialiųjų poreikių mokiniams padės įgyti pasitekėjimo savimi, didins mokinių muzikinę kompetenciją, padės integruotis į visuomenę. įtikins juos, kad anglų kalba yra ne tik klasės pamokos mokykloje, bet ir labai naudinga priemonė gyvenime atrasti kitas kultūras, bendrauti su kitų tautybių žmonėmis.
    Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko Kėdainių specialiojoje mokykloje spalio mėnesį. Kovo mėnesį į antrąjį susitikimą visus dalyvius pakvietė Bulgarijos atstovai. Lietuvą atstovavo Kėdainių specialiosios mokyklos mokytojos O. Nečajeva, D. Jonavičienė, J. Dautartienė ir du mokiniai. Besirengiant kelionei kiekviena šalis turėjo atlikti namų darbus. Projekto veiklų įgyvendinimui buvo įtraukti visi mokyklos mokiniai. Vieni gamino muzikos instrumentus iš buitinių atliekų, kiti pristatė lietuvių liaudies papročius bei tradicijas filmuotoje medžiagoje, treti mokėsi lietuviškai sudainuoti dainą pagal turkų liaudies melodiją.
    Pirmąją susitikimo dieną buvome šiltai sutikti Šumeno darželio „Svetulka“ kolektyvo. Visus dalyvius pasitiko darželio auklėtiniai, mojuodami projekte dalyvaujančių šalių vėliavėlėmis, vaišindami tradiciniu bulgarišku pyragu su medumi ir cinamonu. Mažieji darželinukai kiekvieną komandą nustebino pasveikindami tos šalies liaudišku šokiu ir pasisveikinimu. Po apsilankymo darželyje, buvome pakviesti susipažinti su miesto istorinėmis vietovėmis. Užkopę senojo miesto griuvėsiais grožėjomės Šumeno vaizdu nuo aukšto kalno.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Antrąją dieną susirinkusios komandos pristatė atliktas projekto veiklas, numatė tolimesnius darbus, aptarė būsimųjų susitikimų datas. Vakare Bulgarijos komanda maloniai pakvietė visus į tradicinę bulgarišką vakarienę su liaudiškais šokiais ir dainomis. Visi buvome sužavėti temperamentingais nacionaliniais šokiais ir šiltu šeimininkų priėmimu.
    Trečioji diena buvo skirta šalies pažinimui. Istoriniame-archeologiniame Madara rezervate pamatėme įspūdingas Madara kalnų uolas su aukštomis vertikaliomis sienomis, kabančiais varvekliais, priešistorinių laikų civilizacijos liekanomis. Ant vienos vertikalios uolos 23 metrų aukštyje išskobtas reljefas, kuris vadinasi „Madaros raitelis“. Reljefo kompozicijoje matoma piemens lanką laikantis raitelis, paskui jį bėgantis šuo, šliaužianti gyvatė ir šuoliuojantis liūtas. Tai ženkliausias ankstyvųjų viduramžių Bulgarijos meno monumentas ir vienintelis toks Europoje.1979 m. įtrauktas į UNESCO saugomų pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Vėliau aplankėme kurortinį miestą – Varną. Varnos delfinariume stebėjome delfinų šou. Šilta pavasarinė saulė ir puikus oras leido projekto dalyviams grožėtis Juodosios jūros vaizdais.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Ketvirtoji diena prasidėjo priėmimu Šumeno miesto savivaldybėje. Visus susirinkusius dalyvius pasveikino miesto meras, švietimo skyriaus vedėja ir kiti savivaldybės darbuotojai. Vėliau visi dalyviai susitiko tarptautinėje konferencijoje „Mokinių kūrybiškumo ugdymas per projektinę veiklą“. Mūsų mokyklos mokytoja O. Nečajeva skaitė pranešimą „Vaikų kūrybiškumo ugdymas neformaliojo švietimo metu“ ir supažindino konferencijos dalyvius su vykdoma popamokine veikla Kėdainių specialiojoje mokykloje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Konferenciją vainikavo Šumeno miesto vaikų ugdymo įstaigų nuostabūs teatralizuoti pasirodymai miesto teatre. O vakare šeimininkai ir vėl nustebino parengta atsisveikinimo vakariene. Atsisveikinę su anksčiau išvykstančiais projekto partneriais, aplankėme dar vieną gražų kurortinį miestą Burgasą.
    Kupini įspūdžių, gyvendami prisiminimais apie šiltą ir nuoširdų bulgarų priėmimą grįžome į Lietuvą. Pasisėmę naujų idėjų ir gerosios patirties „kibome“ į naujas projekto veiklas. Gegužės mėnesį mokyklos komanda vyks į trečiąjį partnerių susitikimą Suomijoje.
Lankytojai:1795
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/07/14
Paskutinieji pakeitimai:12/04/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį