Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
PROJEKTO NORDPLUS JUNIOR VEIKLA ESTIJOJE
    Kėdainių specialioji mokykla ir Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla kartu su partneriais iš Estijos, Švedijos jau antrus metus vykdo projektą „ Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į visuomenę“. Š.m. balandžio 12-19 d. socialinių įgūdžių II klasės mokiniai Rolandas Lekečinskas, Žydrius Jegelavičius ir mokytoja Dalia Kvederienė vyko į Estiją bendram susitikimui su parneriais.
    Penkių dienų veiklos programa skatino mokinių žingeidumą pažinti kaimyninę šalį, jos istoriją, tradicijas bei papročius, ugdė bendravimo kultūrą, savarankiškumą, pasitikėjimą savimi ir kitais, mokė bendrauti ir bendradarbiauti. Projekto dalyviai, susipažinę su kitų mokyklų- Estijos Ahtmės bei Vilniaus „ Atgajos“ komandų nariais, lankėsi ir grožėjosi Johvi miesto panorama: restauruotų bei atnaujintų pastatų įvairove, spalvingumu, pasivaikščio Spanguolių krėslų bei Žibintų pėsčiųjų bulvaru. Kultūros namų teatro salėje stebėjome spektaklį „ Coliukė“. Nors aktoriai kalbėjo estų kalba, mes visi puikiai supratome pasakos turinį, kadangi veiksmai, judesiai, muzika, imitavimas buvo puikiai atskleisti kiekvieno veikėjo vaidyboje. Ir kaip smagiai atsidėkojome gausiais plojimais už perteiktą kūrinio siužetą.
     Boulinge dauguma buvome pirmą kartą, tačiau išėjome visi laimingi-pajudėjome, išmokome puikiai žaisti ir dar pasisėmėme gerų emocijų bendraudami rusų, anglų bei lietuvių kalbomis.
    Visi pusdieniai iki pietų buvo skirti mokinių savarankiškumo, darbinių įgūdžių, įgalinimo ugdymo veiklai. Lankydamiesi Ida-Viramaskio profesinio rengimo centre turėjome puikią galimybę susipažinti su Estijos mokymo įstaigos programa, mokymosi sąlygomis bei dizainerio, dažytojo, metalo apdirbėjo, statybininko, kirpėjo, konditerio, virėjo specialybių rengimo klasėmis, priemonėmis, medžiagomis. Mokiniai stebėjo visų specialybių  praktinę veiklą, dalyvavo diskusijoje su mokymo įstaigos mokiniais ir mokytojais.
    Visi projekto nariai dalyvavo origamio, piešimo, siuvimo, muzikos ir šokio užsiėmimuose, kurie vyko Johvės mokykloje ir Narvos neformalaus ugdymo centre. Veiklos metu mokiniai ir mokytojos mokėsi origamio lankstymo meno, gamino lėkštutes. Šis darbas pareikalavo itin daug kruopštumo, pastabumo,  rankų lankstumo, kantrybės. Piešimo pamokėlėse susipažinome ir  mokėmės kaligrafijos, taškavimo, mozaikos-aplikacijos, meno ant stiklo paslapčių. Kiek džiaugsmo ir puikių emocijų suteikė atliktų darbelių parodėlės! Kiekvienas piešinys buvo išskirtinis, savytas, spalvingas. Siuvimo veiklos metu išmokome aplikuoti  gėles iš medžiagos, siuvome savo asmenines sėkmės raganaites. Kiekvienas projekto dalyvis džiaugėsi, kad savo visus atliktus darbelius gali vežtis namo ir parodyti draugams bei šeimos artimiesiems. Muzikos ir šokio pamokoje visi drauge žaidėme, šokome estų ratelius-žaidimus, klausėmės dainų estų kalba, stebėjome mokinių grojimo įvairiais muzikos instrumentais improvizacijas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Daug laiko buvo skirta mokinių pažintinei veiklai. Kiekvieną rytą mes pasisveikindavom su Suomijos įlanka. Mokiniai džiaugėsi bangų ošimu, stebėjosi vandens galybe bei akmenuota pakrante, aukštais krantų skardžiais. Popietėmis lankėmes ir susipažinome su Estijos miestais: Toila, Narva, Narva-Joesuu, Rakvere. Toila- kurortinis miestelis. Jame pamatėme du dalykus - Toila oru parką ir netoliese esantį Oru pargi kraštovaizdžio draustinį. Pastebėjome, kad Toila parkas kruopščiai tvarkomas. Kaip ir priklauso kurortiniam miesteliui, jame daug fontanų, gėlynų, bei meno kūrinių tiesiog iš augančių augalų. Žingsniavome Meškų alėja, stebėjome Suomijos įlanką iš Kregždės lizdo, apžiūrėjome Prezidento vasaros rezidenciją.  Matėme kitame Puhajogi (Šventoji) upės krante  Oru pargi kraštovaizdžio draustinį. Stebimas vaizdas pakerėjo kiekvieną iš mūsų savo  augmenijos bei gyvūnijos įvairove, spalvų mozaika, krantų didybe...  
    Toliau  aplankėme dar vieną krioklį! Valaste juga (juga - krioklys est.) esantį netoli Valaste miestelio. Krioklys įspūdingas tuo, jog krinta iš 30 metrų aukščio (aukščiausias Estijos krioklys). Aplink krioklį pasivaikščiojome įrengtais takeliais, laiptais, tiltu, pabūvojome apžvalgos platformoje. Kai kam teko nugalėti aukščio baimę, kad pamatytų krioklio visą didybę ir grožį.
    Sodyboje Tagavalja Talu susipažinime su estų gyvenimu kaime, Juodosios pirties paskirtimi, duonos kepimo bei valgymo, sviesto mušimo, namų tvarkymo papročiais bei tradicijomis, apeigomis. Kiekvienam dalyviui teko ir duoną minkyt, ir sviestą mušt, ir indus plaut po darbo. O šviežios duonos su sviestu  skanumėlį dar ilgai jautėme ir burnose, ir širdyse!
    Lankydamiesi moterų vienuolyne Kurtnoje buvome sužavėti aplinkos estetiniu vaizdu,  pastatų grožiu, tvarka, švara, ramybe. Atsigėrėme Šaltinio vandens kuris, kaip tvirtinama, turi gydomųjų galių, pabuvojome krikščionių šventykloje. Stebino mokinių rimtis, susikaupimas, susiimąstymas, gebėjimas pabūti pačiam su savimi.
    Narvos mieste, įsikūrusiame šalia Rusijos sienos, aplankėme Narvos pilį (XIII-XV a.) – kurioje yra įsikūręs Narvos muziejus. Stebėjome Miesto įtvirtinimus (bastionus). Aplankėme Narvos rotušę ir Miesto parką (šalia Narvos upės). Prie Laimės medžio visi prisiekėme nepamiršti vienas kito, bendrauti, susitikti dar kartą.
Rakvere pilyje susipažinome su  viduramžių tvirtovės muziejumi, kuriame lankantis   rėdėmės viduramžiškais rūbais, išbandėme to meto ginklus, aplankėme senovines dirbtuves, kankinimų kamerą, susipažinome su žmonių gyvenimo sąlygomis senovės laikais, gėrėjomės auginamų gyvūnų įvairove. Už pilies vartų mus pasitiko didžiausia Baltijos šalyse bronzinė stumbro skulptūra. Pasivaikščioję miesto aikštėje ir papietavę Picerijoje, nuvykome į Sakos apžvalgos aikštelę. Žvelgdami į Suomių įlankos vandens platybes, stebėdami nuostabius gamtos vaizdus Estijoje kiekvienas širdyje prisiekėme dar čia sugrįžti, nuoširdžiai ir jautriai atsisveikinome su draugais ir mokytojais  iš Ahtmes mokyklos, pakvietėme juos apsilankyti rudenį mūsų mokymo įstaigoje. Keliaudami namo visi prisiminėme ir dalinomės tarpusavyje patirtų įspūdžių bei įgytų žinių, įgūdžių, matytų vaizdų prisiminimais. Na, o svarbiausia, supratome, kad bendravimas kita kalba - ne kliūtis susirasti draugą. Džiaugiamės-jų mes susiradome daug. Belieka sulaukti rudens ir tęsti šį projektą ...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1115
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:04/27/15
Paskutinieji pakeitimai:12/04/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį