Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
APDOVANOTI NACIONALINIO KONKURSO „PAMOKA GAMTOJE: SVAJOKIME DRAUGE!“ NUGALĖTOJAI
    Rugsėjo 25 dieną  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine  saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos apdovanojo nacionalinio konkurso ,,Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ nugalėtojus, tarp kurių - Kėdainių specialiosios  mokyklos 7/8 specialiųjų klasių mokinių komanda.
    Laimėtojų apdovanojimai vyko Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre Vilniuje. Nugalėtojus sveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis, direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Apdovanojimų šventėje mūsų komandos laukė ne tik prizai ir diplomai, bet ir pažintis su įdomia interaktyvia Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro ekspozicija bei Žalioji pamoka.Centro ekspozicijoje „Saugomos teritorijos – kelionė gyvenimo ratu“ mokiniai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: aplinkui žolynai, paukščiai, žiogai, o užvertus galvą – debesys, įsivaizdavo, esantys pievoje ar miške ... Šioje ekspozicijoje vaikai susipažino su saugomų teritorijų sistema, prisiminė, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Mokiniai buvo kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, kur klausėsi  paslaptingų  gamtos garsų, išbandė laboratorinio stalo – klaustuko galimybes, mokėsi įminti gamtos mįsles pasitelkdami filmuotus siužetus. Žaisdami interaktyvųjį žaidimą apie gerves ir kormoranus, mokydamiesi pasinaudoti terminaluose pateikta informacija apie saugomų teritorijų įdomybes ir keliavimo galimybes, vaikai  tapo aktyviais ekspozicijos dalyviais, galinčiais liesti, klausyti, pajausti. Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijos originaliam interjero dizainui tikrai nebuvo abejingų.
    Tikimės, kad Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras taps vartais į Lietuvos ir kitų šalių saugomas teritorijas, kur po vienu stogu bus galima rasti žinių apie lankytinas teritorijas, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po turtingą gamtos vertybių  mūsų kraštą.
    Nugalėtojų  laukė ir pagrindinis prizas –  žygis po rudenėjantį Pavilnių regioninį parką. Keliaudami Pūčkorių pažintiniu – istoriniu taku visi  grožėjomės rudens spalvomis išdabinta Vilnios slėnio gamta, stebėjomės gausiai nuo šlaitų srūvančiais šaltiniais, senaisiais malūnais, susipažinome su Pūčkorių  draustinio gamtos vertybėmis. Išvyka baigėsi pažintimi su Vilniaus pilių kultūriniu rezervatu ir įspūdinga Vilniaus panorama, atsiverinčia nuo Trijų kryžių kalno.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1529
Reitingas: (7 vertintojai)
Sukūrimo data:10/05/15
Paskutinieji pakeitimai:12/03/15
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
SveikinimaiAnonimas010/09/15
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį