Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
KALBOS GARSAI ATGYJA...
    Kalba suteikia vaikui galimybę bendrauti, įgyti žinių apie aplinką, išreikšti savo poreikius, mintis ir jausmus. Deja, specialiųjų poreikių vaikų kalba ne visada vystosi sėkmingai. Skurdus žodynas, garsų tarimo trūkumai ar nesugebėjimas skirti panašiai skambančių garsų trikdo vaiko pažintinę veiklą, sunkina bendravimą, sukelia nepasitikėjimo savimi jausmą ir dėl to dažnai tampa mokymosi sunkumų priežastimi.
    Logopedinių pratybų metu keliaudami po garsų ir žodžių karalystę, vaikai nuolat susitinka su daugybe kūrinių personažų, padedančių išmokti tarti garsus, juos skirti savarankiškoje kalboje. Garsų įtvirtinimui ypač talkina eiliuotų tekstų mokymasis, kuriuose susipina sąskambis, rimas, žodžiai palydimi rankų ir pirštų judesiais. Štai žalia žole šliaužianti kirmėlaitė padeda įtvirtinti garsą ž, per laukus pyškinantis kiškutis primena, kaip svarbu skirti s ir š, bubsintis būgnas neleidžia pamiršti taisyklingo b tarimo, traukinuku keliaujantys kurmiai moko tarti garsą r...
    Siekdamos įtraukti logopedines pratybas lankančius  mokinius į įdomią praktinę veiklą, skatinančią jų kalbinį ir kūrybinį aktyvumą, logopedės Rita Kairienė ir Aušra Stoškienė parengė ir įgyvendino projektą „Kalbos garsai atgyja...“, kurio metu vaikai mokėsi eilėraščių ir skaičiuočių, juos deklamuodami pratinosi teisingai artikuliuoti ir diferencijuoti kalbos garsus, lavino atmintį, plėtojo žodyną, rišliąją kalbą, piešė ar spalvino nespalvotas eilėraščių iliustracijas. Vaikų fantazijos pažadinti kūrinių veikėjai pasipuošė žaismingomis spalvomis, skleidė savitą charakterį.  Ši veikla tobulino mokinių smulkiosios motorikos įgūdžius, lavino vaizduotę, kūrybiškumą. Iliustruodami eiliuotus kūrinius mokiniai žinojo, kad tai svarbus ir atsakingas darbas - juk stebėdami jų piešinius garsų tarimo mokysis ne tik patys iliustracijų autoriai, bet ir daug kitų vaikų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Mokyklos bibliotekoje pristatę bendruomenei parengtas mokymo priemones - knygeles - projekte dalyvavę mokiniai džiaugiasi ir didžiuojasi atliktu darbu, turinčiu ir kūrybinę, ir edukacinę vertę. Skenuoti darbai sugulė į kitą - skaitmeninį - šios mokymo priemonės variantą, kuriuo pratybų metu naudosimės kompiuterio pagalba.
    Bendromis mokinių ir logopedžių pastangomis parengta kalbinė vaizdinė medžiaga skatins ugdytinių mokymosi motyvaciją, leis patirti savo pačių atliekamų užduočių praktines pritaikymo galimybes.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1146
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:12/01/15
Paskutinieji pakeitimai:12/03/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį