Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
ĮGYVENDINTAS TARPTAUTINIS PROJEKTAS „WE ARE ABLE TO ..." („MES GALIME")
Projekto trukmė: 2015 11 16 – 2016 03 31
Projekto šalys partnerės: ISPANIJA, PORTUGALIJA, GRAIKIJA, ALBANIJA, SLOVĖNIJA, LIETUVA
    Mūsų ugdytiniai turi skirtingas negalias, bet turi daug galimybių kurti ir veikti drauge. 1–4 lavinamųjų klasių mokiniai kartu su mokytoja Ingrida Jurevičiene lapkričio mėnesį pradėjo įgyvendinti tarptautinį „eTwinning" partnerystės projektą ,,Mes galime“, skirtą vaikams su kompleksine negalia. Jo tikslas – lavinti mokinių praktinius įgūdžius įvairioje veikloje. Šis projektas apėmė daug sričių, todėl ugdytiniai galėjo išreikšti save piešdami, aplikuodami, ruošdami maistą, šokdami, dainuodami, vaidindami, sportuodami. Projekto credo – keistis savo darbo patirtimi bei idėjomis su kitų šalių mokyklomis, naudojant įvairius IKT įrankius, įtraukiant visus projekto dalyvius į veiklą ,,TwinSpace“ erdvėje. Apžvelgus atliktus darbus ir veiklas, galime pasidžiaugti ir teigti, kad projektą sėkmingai pavyko įgyvendinti.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Lapkričio mėnesį pristatėme savo mokyklą bei projekte dalyvausiančius klasės mokinius, taip pat susipažinome su Ispanijos, Portugalijos, Graikijos, Albanijos, Slovėnijos mokyklomis ir projekto dalyviais. Mūsų ugdytiniams buvo smagu virtualiai aplankyti bendraamžius iš užsienio, stebėti jų ugdymosi aplinkas. Šio mėnesio tema buvo „Pasaka „Krokodilas, kuriam nepatiko vanduo“. Šią pasaką išvertus į lietuvių kalbą ir pritaikius specialiųjų poreikių vaikams, ugdytiniai galėjo ne tik stebėti knygos iliustracijas interaktyvioje lentoje, bet ir suprasti pasakos turinį. Po to vaikai aplikacijos būdu gamino krokodilus, kūrinio personažus pamėgdžiojo vaidindami. Mokinių veiklą įamžinę skaitmeninėse laikmenose, parengėme ir pristatėme vaizdo įrašą ,,Personažai iš pasakos „Krokodilas, kuriam nepatiko vanduo“ „eTwinning" svetainėje. Mažieji mokinukai susipažino su kitų šalių vaikų atliktais darbais šios pasakos tema. Ypač juos sužavėjo Ispanijos mokinių pagamintas milžiniškas drakonas, kuris puošė visą mokyklos fojė sieną.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Gruodžio mėnesį įvairiomis technikomis kūrėme kitų šalių vėliavas ir kalėdinius sveikinimo atvirukus bei piešinius. Juos siuntėme draugams. Vėliau sulaukėme ir jų kalėdinių darbelių.
   Sausį organizavome sportinę veiklą ,,Mes galime judėti, žaisti, sportuoti“. Šį mėnesį buvo daug sniego, todėl su mokiniais nusprendėme aktyviai žaisti ir judėti gamtoje. Važinėdamiesi rogutėmis ugdytiniai atliko įvairias užduotis, žaidė žaidimus ,,Kurie greičiau‘, ,,Traukinukas“, ,,Arkliukai“. Sporto salėje atlikdami pratimus naudojome įvairų sportinį inventorių: kamuolius, gimnastikos lankus, šokdynes ir kt. žaidėme judrius sportinius žaidimus.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Vasario mėnesį tapome virėjais – tai buvo recepto kūrimo ir maisto gaminimo mėnuo. Pasitarę su mokiniais nutarėme gaminti patiekalą ,,Sniego senis“. Kad darbas vyktų sklandžiau, nusprendėme į renginį pasikviesti ir mokinių mamytes. Visiems kartu puikiai pavyko įgyvendinti sumanymą. Savo sugalvotais receptais bei pagamintų patiekalų nuotraukomis pasikeitėme su kitų šalių mokiniais. Smalsu buvo pamatyti ir jų gamintus patiekalus: keptus pyragus, sausainius, mišraines.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Kovo mėnesį šokome ir dainavome. Akomponuojant muzikos mokytojai Virgilijai, ugdytiniai pašoko lietuvių liaudies šokį ,,Audėjėlė“. Vaikams labai patiko suktis poroje, atlikti kitus judesius pagal muziką.
    Dailės užsiėmimų metu pasigaminę pelėdos kaukes ir jomis pasipuošę, dainavome lietuvių liaudies dainelę ,,Vijo lizdą pelėda“. Dainuodami mokiniai įvairiais judesiais imitavo pelėdą bei jos vaikus.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Vasario 4 d. ir kovo 17 d. turėjome ,,gyvus“ susitikimus – video konferencijas ,,TwinSpace“ erdvėje su Slovėnijos mokiniais bei mokytojais. Susitikimo metu kalbėjome apie projekto metu vykdomas veiklas, kiekvienos šalies vaikai dainavo, grojo, žaidė pirštukų žaidimus, pristatė savo piešinius. Smagiausia dalis buvo slovėniškai pasakyti keletą žodžių: prisistatyti:  jaz sem – aš esu, pasisveikinti: dober dan – laba diena, živjo – labas. O slovėnų mokiniai su mumis bandė bendrauti lietuvių kalba.
    Tarptautinio „eTwinning“ projekto ,,We are able to...“ („Mes galime...“) laikotarpis buvo turiningas ir naudingas, paįvairino klasės mokinių veiklą. Jo metu susipažinau su kitų šalių ugdymo metodais ir darbo būdais, ugdymo naujovėmis, išmokau kūrybiškai taikyti naujus IKT įrankius ne tik mokymo procese, bet ir pristatydama mūsų mokyklą Europos šalims. Bendraudama ir bendradarbiaudama virtualioje erdvėje, dalinausi su kolegomis inovatyviomis idėjomis, kėliau pedagoginę kompetenciją.
Lankytojai:1493
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:03/31/16
Paskutinieji pakeitimai:03/31/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį