Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
EDUKACINĖ IŠVYKA ,,PANEMUNĖS KELIU"
    I, II/III socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokytojos ir mokiniai, įgyvendindami savarankiškumo ugdymo projektą „Pasaulis ir aš“, balandžio mėn vyko į edukacinę išvyką „Panemunės keliu“. Šios ekskursijos tikslas - supažindinti jaunuolius su Panemunės regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, tinkamai elgtis viešoje vietoje bei gamtoje.
    Susipažinę su Panemunių regioninio parko lankytinų vietų žemėlapiu, aptarėme ir sudarėme savo išvykos planą. Pirmiausia vykome į Vilkiją. Aplankėme A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų, kuris įkurtas 1990 m. buvusioje klebonijoje. Vietinė gidė papasakojo, jog tai seniausias išlikęs pastatas Vilkijoje. Manoma, kad šiam namui yra virš 300 metų. Jo sienos regėjo mums gerai žinomus lietuvių kūrėjus, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautodailininkas Antanas Juška. Jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa. Juškos amžininkai mini daugiau nei 70 000 senųjų lietuviškų žodžių žodyną, 7 000 dainų dainyną, apie 2 000 melodijų rinkinį, Vydūno ranka rašytus laiškus, dešimtis raštais mirgančių audinių, skrynių, šimtus senosios buities rakandų. Kasmet čia vyksta tradicinės brolių Juškų dainų ir kalendorinės šventės, rengiamos parodos, susitikimai su įdomiais žmonėmis. Apžiūrėję  muziejuje   Antano ir Jono Juškų gyvenimo ir darbų bei Vilkijos krašto žmonių buities rakandų ekspozicijas, susipažinę su Agnės Deveikytės-Liškauskienės piešinių-siuvinių parodos „Horizontalūs lapai. Lysvių MIX‘AS“ darbais iš popieriaus ir siūlų, kuriuose derinama linija, forma, spalva, užlipome ant muziejaus kalnelio, pasivaikščiojome sodelyje, pasigėrėjome skulptūromis bei Vilkijos miestelio vaizdais.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Kitas maršruto etapas - Seredžiaus kaimelis. Važiuojant link jo kairėje pusėje  išvydome Dubysos ir Nemuno upių sankirtą. Sustojome ties pagrindiniu kaimelio traukos objektu – Palemono piliakalniu. Įkopę į viršūnę gėrėjomės atsivėrusiu nuostabiu Nemuno vaizdu ir gražiu gamtos peizažu. Stabtelėjome Veliuonoje. Mūsų dėmesį patraukė Nemuno ir Veliuonėlės santakoje, vienas šalia kito stovintys du piliakalniai – Gedimino kapo ir Pilies kalnai. Pasidalijome į dvi grupes ir kopėme apžiūrėti piliakalnių. Mokiniai įsiamžino prie Gedimino kapo.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Vykome į Pilies gyvenvietę, kurios pagrindinis traukos objektas – Panemunės pilis su įspūdingu bokštu, kaskadiniais tvenkiniais ir nepaprasta istorija. Pilis buvo pradėta statyti 1604 m. Šiuo metu išlikę yra tik du pilies korpusai – vakarinis su pilies bokštais ir pietinis, o rytinio korpuso likę tik griuvėsiai. Apžiūrėję pilies ekspozicijas, lėles bei rūmų buvusias menes, stebėjome parodą. Daug emocijų mokiniams paliko pilies karceris ir istorija apie jį. Keliaudami atgal užsukome į Raudonės gyvenvietę. Aplankėme  Raudonės pilį, kuri yra viena gyvybingiausių šalyje istorinių pilių, nes joje įsikūrusi Raudonės mokykla. Ši pilis buvo pastatyta XVI a.  Papietavę,  pasivaikščiojome sename parke, kuriame stovi legendomis apipintas Gedimino ąžuolas.  Pakilome į nedidelį medžiais apaugusį Beždžionkalnio kalnelį. Gėrėjomės  išlikusia liepų alėja, kuria kadaise vaikščiojo vietiniai didikai. Apžiūrėjome viename medyje įaugusią geležtę, prie kurios kadaise būdavo rišami nusikaltę baudžiauninkai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Grįžome Į Vilkiją. Čia ant kalno prie Bažnyčios  pakilę į apžvalgos aikštelę, dar kartą stebėjome ir gėrėjomės atsivėrusiu nuostabiu vaizdu į Nemuno vingį. Atsisveikindami su upių tėvu Nemunu, mokiniai žadėjo nepamiršti kelionėje matytų gamtos vaizdų, kultūros paveldo statinių, patirtų įspūdžių.
Lankytojai:1806
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/17/14
Paskutinieji pakeitimai:12/03/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį