Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities
„Stebuklingą savybę turi darbas – jis išaukština žmogų"
                                                           (J. Bružinas)
    Paskutinę mokslo metų savaitę Kėdainių specialiosios mokyklos 6-10 specialiųjų klasių mokiniai įgyvendino projektą „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“. Šio projekto tikslas - padėti mokiniams suvokti senųjų amatų išsaugojimo prasmę ir įvertinti darbštumą kaip itin gerą žmogaus savybę, suteikti galimybę vaikams pabendrauti su Kėdainių rajono amatininkais bei patiems prisiliesti prie gaminimo proceso.
    Projektas prasidėjo Kėdainių socialinės globos namuose Šlapaberžėje. Mokiniai išbandė savo jėgas mini amatų dirbtuvėse – floristė Sondra Žalokevičienė mokė gaminti gėles iš popieriaus,  piešimo ant tekstilės meno subtilybėmis dalijosi užimtumo specialistė Neringa Rabikauskienė. Padirbėję mokiniai atkeliavo į individualią Dalios Draudvilienės įmonę, kur susipažino, kaip kepami kaimiški šakočiai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Kitos dienos rytas pasidėjo ekskursija po Kėdainių miestą. Gidė Jūratė papasakojo Kėdainių miesto istoriją, apie krašte egzistavusius senuosius amatus. Kėdainių krašto muziejuje mokiniai susipažino su linų apdirbimo įrankiais, lininystės papročiais, mokėsi dainų apie linus.
    Siekiant gilinti mokinių žinias apie amatus, kitą dieną buvo organizuota išvyka Stultiškių linų muziejų, kuris įsikūręs sename trijų aukštų malūne. Dalyvaudami edukacinėje programoje „Lino kančios kelias“, vaikai susipažino su linų auginimo ir apdorojimo darbais, sužinojo, kad linas nuo senų senovės pelnė ypatingą žmogaus pagarbą. Jis rengė, puošė ir saugojo namus nuo nelaimių, piktų dvasių, raganų. Pirmajame muziejaus aukšte mokiniai pamatė įrankius linams apdirbti, sėtuvę su specialiu būgnu, stilizuotą linų skulptūrą, turėjo galimybę linus suminti mintuvais, brauktuve išvalyti spalius ir iššukuoti specialiomis šukomis, antrajame – apžiūrėjo audimo stakles, iššukuotų linų sruogų, išaustų lininių audeklų bei rankšluosčių parodą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
     Pašušvio bityne mus pasitiko bitininkas E.Augustinavičius su mama. Jie pakvietė stebėti, kaip gaminamos vaško žvakės. Vaikai mokėsi lieti jas ir iš silikoninių formelių pasidaryti norimas dekoratyvines žvakeles. Šeimininkas pademonstravo bitininko aprangą. Vaikai galėjo apsirengti ir, eidami prie atviro bičių avilio, paimti į rankas bičių patinėlį – traną. Sužinoję apie bičių gyvenimą, jų naudą žmogui, vaikai pasivaišino šviežiu medumi su agurkais.
     Dotnuvos žirgyne projekto dalyvius pasitiko klubo “Ulonai” trenerė Greta, kuri papasakojo apie žirgų veisimą, jų laikymo ir išlaikymo sąlygas, apie žirgų priežiūrą, žirgų treniruotes ir pasiruošimą bei laimėjimus sportinėse varžybose. Vaikai ir mokytojai turėjo galimybę pajodinėti ant žirgo.
    Paskutinė projekto diena kartu su Kėdainių socialinės globos namų gyventojais  prasidėjo jaukiame Kęstučio Volkaus ekologiniame botaniniame sodelyje Sirutiškyje. Šeimininkas supažindino su sodo atsiradimo istorija, augalų įvairove, mokė pasigaminti netradicinį inkilą paukšteliams. Iškylaujant gamtos apsuptyje, gurkšnojant kvapnią  žolelių arbatą buvo prisiminta projekto veikla, pasidžiaugta patirtais įspūdžiais, galimybe prisiliesti prie lietuvių tautos istorijos, kultūros, mūsų prosenelių vertybių ir amatų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:2042
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:06/16/14
Paskutinieji pakeitimai:12/04/15
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
Short-acting fluid-filled focus progressed immobilised gains. akiqufetuodik003/27/20
High villous treatments, maladaptive may, ferns. mjawejeraco003/27/20
A rigid, kills hags radiofrequency agranulocytosis; vaccines. mecakuruhi003/27/20
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį