Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
SKATINKIME IR GERAI BESIELGIANČIUS VAIKUS
      Labai dažnai galima pastebėti, kaip mokyklos pedagogai tam tikrus dalykus vaikams kartoja šimtus kartų ir vis tiek lieka neišgirsti. Vaikai tiesiog pamiršta, ko yra prašomi, neteikia tam didelės reikšmės, o dažnai net nesupranta, kodėl taip turėtų elgtis, o ne kaip norisi jiems.
     Suaugusiems dažnai atrodo, kad jei vaikas elgiasi gerai, tai taip ir turi būti. Bet vaikai yra linkę labai aktyviai reaguoti į pagyrimą ar paskatinimą – jie siekia būti pastebėti, o skaudžiausia jiems, kai jų pastangos lieka neįvertintos. Jei taip atsitinka, tikėtina, kad vėliau vaikas bus mažiau linkęs demonstruoti panašų, t. y. gerą elgesį.
     Kuo dažniau vaiką giriame, jį pastebime, tuo dažniau vaikas linkęs elgtis geriau. Todėl mūsų mokyklos Vaiko Gerovės Komisijos nariai nuolat ieško būdų, priemonių, padedančių pastebėti, įvertinti gerus vaikų poelgius: gerą mokymąsį ir elgesį, paslaugumą draugams ir suaugusiems, atjautą ir pagalbą mažesniems. Lapkričio mėnesį buvo suorganizuoti paties šauniausio – geriausio mokinio rinkimai. Savo nuomonę galėjo išreikšti visa mokyklos bendruomėnė – ir mokiniai, ir mokyklos darbuotojai. Į slaptą balsadėžę „prikrito“ daug mokinių vardų.  Bet kai kurių mokinių vardai kartojosi....Taigi išrinkti pačius geriausius mokyklos vaikus – mokyklos „perliukus“ nebuvo sunku.
     Šiems vaikams lapkričio 25 dieną buvo suorganizuota išvyka po Šiaulių krašto lankytinas vietas. Pirmiausia mokiniai aplankė Kryžių kalną. Vaikščiodami po šį legendomis ir padavimais apipintą piliakalnį jie stebėjosi kryžių gausa ir įvairumu, apžiūrėjo koplytėlę, kur šv. Mišias aukojo popiežius Jonas Paulius II. Jaunuosius turistus sudomino šalia kalno esantis pranciškonų vienuolynas, kurio projektą, maketą bei kertinį akmenį  taip pat pašventino šis popiežius. Vaikai nustebo sužinoję, kad vienuoliai ne tik meldžiasi, bet ir yra tarsi Kryžių kalno globėjai ir tvarkytojai. Jie apstulbę stebėjo vitražais puoštoje koplyčioje vienuolių aukojamas mišias. Pasigėrėję pro koplyčios langą atsiveriančia Kryžių kalno panorama, mokiniai išvyko į Šiaulius.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Čia pirmiausia aplankė šokolado muziejų. Skanaudami šokoladinius „bilietus“, susėdę aplink kakavmedį, vaikai klausėsi gidės pasakojimo apie  šokolado atsiradimą. Iš jo sužinojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kad „Rūta“ – ilgiausiai šalyje veikiantis saldainių fabrikas. Susipažinę su fabriko istorija, apžiūrėję šokolado gamybos įrankius, specialius puodelius, pamatę filmą apie šokolado gamybą smaližiai apsilankė firminėje „Rūtos“ parduotuvėje, nusipirko lauktuvių.
      Iš  saldumynų karalystės mokiniai pasuko į pėsčiųjų bulvaru vadinamą Vilniaus gatvę, kurioje  įsikūręs dviračių muziejus. Tai vienintelis toks muziejus Lietuvoje. Jame veikianti ekspozicija supažindina su dviračio atsiradimo istorija. Čia eksponuojami pirmieji lietuviški namų darbo dviračiai iš medžio ir geležies, Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse pagaminti dviračiai, kurie buvo populiariausi Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo, taip pat ir šiuolaikiniai dviračiai, velomobiliai, jų aksesuarai. Vaikai galėjo išmėginti šios transporto priemonės teikiamas pramogas. Daug džiaugsmo suteikė bandymai minti šiuolaikinį dviratį ir pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius naujai padarytą medinį dviratį.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Kupini įspūdžių mokiniai grįžo į mokyklą. Vaikai buvo dėkingi už ekskursiją ir laimingi, kad buvo įvertintas jų gražus elgesys mokykloje. O tada,  kaip teigia Y. Lemontagne, „...jo akyse pakyla jo paties vertė, sustiprėja saugumo jausmas, be to, mes skatiname tokį teigiamą elgesį“.
Lankytojai:1693
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:12/03/14
Paskutinieji pakeitimai:12/04/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį