Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
PROJEKTAS ,,SVEIKATIADOS MOKYKLĖLĖ"
    Projekto tikslas - formuoti gyvenimo gebėjimų ir žinių bei supratimo visumą, kuri būtina sveikatai palaikyti ir stiprinti.
    Pirmąją projekto dieną buvo pristatytas projektas „Sveikatiados mokyklėlė“ ir  dienos veikla. Vaikai susitiko su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Aida Butkiene, kuri mokinius pamokė, kaip teisingai plauti rankas, valyti dantis ir supažindino su asmens higienos svarba sveikatai. Kitas susitikimas vyko su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais. Jie mokiniams parodė gaisrininkų aprangą, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, papasakojo apie gaisrų priežastis ir gesinimą. Po susitikimo vaikai įgytas žinias galėjo pasitikrinti viktorinoje.
   Kitos dienos rytas pasidėjo pokalbiu apie sveiką maistą. Vaikai kartu klasių auklėtojais išklausė „Meškučio Ledučio“ pasaką apie sveiką mitybą, kurioje maisto produktai ginčijosi, kuris iš jų svarbesnis ir reikalingesnis žmogaus organizmui.
    Mokiniai pagilino žinias apie sveiko maisto piramidę. Po to žaidė žaidimus pasiskirstę į dvi komandas: pomidorus ir paprikas. Prisiminė žinomų ir įsidėmėjo naujų vaisių, uogų ir daržovių pavadinimus, minė mįsles, išvardino 10 žinomų vaisių ir daržovių pavadinimus, spėliojo, kas paslėpta paveiksliuko krepšelyje, žaidė žaidimą „Parduotuvė“, kurio metu iš atskirų paslėptų raidžių sudėliojo žodį.
    Po pokalbių ir žaidimų vaikai iškeliavo į Nociūnų kaimą. Juos pasitiko „Muilinyčios“ šeimininkė Vaida Stanevičienė, kuri svetingai pakvietė į gražius bendruomenės namus. Ji papasakojo legendą apie muilo atsiradimą, supažindino su muilo rūšimis ir gaminimo paslaptimis, mokė pasigaminti ekologišką rankų darbo muilą su augalais. Laukdami, kol sustings pagamintas muilas, mokiniai žaidė linksmus ir nuotaikingus žaidimus, kurie taip pat buvo susiję su muilu.
    Gerai nusiteikę vaikai iškeliavo į Juodkaimio bendruomenės namus. Aktyvios ir veiklios bendruomenės moterys jau penkerius metus augina prieskonines žoleles bei įvairias arbatžoles. Laima Stankevičienė, Valerija Cibulskienė ir Rasa Maskoliūnienė pasitiko su nuotaikingu prisistatymu ir pasisveikinimu. Jaukioje bendruomenės namų aplinkoje mokiniai mokėsi sodinti mėtas, apžiūrėjo ir kvapniųjų žolelių lysves, susipažino su vaistažolių auginimo ir džiovinimo paslaptimis. Kelionę vainikavo žaisminga dainelė apie draugystę ir kvapni arbatžolių arbata...
     Birželio 3-oji buvo kupina įspūdžių. Iš pačio ryto vaikai išvyko į kelionę, kurios tikslas – aplankyti didingą ir paslapčių pilną Pažaislio vienuolyną, pasisemti dvasinės ramybės.Vienuolyne juos lydėjo labai maloni, įdomi ir šmaikšti gidė - vienuolė, kuri supažindino su vienuolyno istorija.  Mokiniai sužinojo, jog vienuolynas – tai maldos vieta, skirta broliams ir sesėms vienuoliams, kurie gyveno it atsiskyrėliai. Gidė vedžiojo senojo vienuolyno koridoriais, laidojimo požemiais. Ji taip įdomiai pasakojo apie vienuolių tradicijas, gyvenimo būdą, kad abejingų neliko - visi klausėsi su dideliu susidomėjimu. Be to, vienuolyne yra muziejus, kuriame aprašyta visa vienuolyno įkūrimo istorija bei eksponuojami vienuolių daiktai, ritualiniai reikmenys. Vienuolynas turi ir savo bažnyčią, kuri išsiskiria ypatingu grožiu ir didybe. Čia susikaupimo minutę mintyse vaikai išsakė savo slapčiausius troškimus, vildamiesi, jog jie išsipildys. Visur tvyranti harmonija, didinga ramybė sužavėjo mokinius ir juos lydinčius mokytojus.
Iš tylios ir ramios vienuolyno erdvės ekskursantai nuvyko prie Kauno marių. Čia galėjo pasigrožėti gamta, pasimėgauti šiluma ir šviečiančia saule, išbandyti lauko treniruoklius.
     Ketvirtą „ Sveikatiados mokyklėlės“ dieną projekto dalyviai pėsčiomis patraukė į Kėdainių sporto centrą. Ten juos pasitiko sporto centro metodininkas, bokso treneris B. Šimokaitis, kuris supažindino su įstaigos istorija, vykdoma veikla. Po to bokso ir dziudo salėse vyko praktiniai užsiėmimai. Jų metu mokiniai turėjo galimybę pasportuoti ir išmėginti savo jėgas su Lietuvos bokso čempionu M. Bankausku ir jaunimo prizininku R. Vaitkaičiu. Dziudo pratybas vedė treneris R. Pakštaitis su auklėtiniais. Apsirengę specialią dziudo aprangą -kimono - vaikai išbandė kilimo tatamio kietumą. Patyrę teigiamų emocijų, gerai nusiteikę grįžo į mokyklą.
    Paskutines projekto dienos veikla vyko miesto parke, kur vaikai su mokytojais aptarė projekto įgyvendintus tikslus ir uždavinius ir dalyvavo viktorinoje ,,Mano komanda sveikiausia!“. Susiskirstę į dvi komandas mokiniai atliko užduotis apie sveiką mitybą, asmens higieną, saugą kelyje ir namuose. Savo vikrumą, greitumą, lankstumą vaikai išbandė linksmosiose estafetėse. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti asmeniniai prizais ir padėkomi.
    Dalyvaudami projektinėje veikloje mokiniai sužinojo apie fizinio aktyvumo formų įvairovę ir jų svarbą, susipažino su sveikatos neigiamais aplinkos faktoriais ir jų įtaka žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei, ugdė higieninius ir sveikos mitybos įgūdžius.
Lankytojai:924
Reitingas: (8 vertintojai)
Sukūrimo data:06/10/15
Paskutinieji pakeitimai:06/10/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį