Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
EKSKURSIJA „NAISIAI – UNIKALUS KAIMELIS ŠIAULIŲ KRAŠTE“
    Is klasė už gerą mokyklos lankymą, o II–IIIs klasė – mokyklos baigimo proga gavo prizą –  išvyką į pasirinktą vietovę.
    Kadangi vykdydami projektą „Pasaulis ir aš“, II, III s klasių mokiniai nuolat keliavo ir lankėsi įvairiose Lietuvos vietovėse: Vilniuje, Trakuose, Kernavėje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Molėtuose, Utenoje, Anykščiuose, kelionės maršrutą teko rinktis atsakingai ir kruopščiai. Stebint išvykų nuotraukas, prisimenant patirtus kelionių įspūdžius, matytus vaizdus, paaiškėjo, kad mažiau pažįstamas – Šiaulių kraštas. Nutarta aplankyti Naisius – unikalų kaimelį, garsų savo neįprastais muziejais po atviru dangumi, „Naisių vasaros“ serialu, nepakartojamu gamtos grožiu.
    Gegužės 12 dieną I – III socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai ir mokytojos išvyko į kelionę. Išvykos tikslas – susipažinti su Šiaulių krašto kultūros paveldu, aplankyti Baltų dievų, Baltų žolynų, Naisių žemės istorijos, Inkilų, Šiaulių krašto literatūros muziejų, Alkos kalną, žemaitukų žirgyną, Kryžių kalną, Burbiškių dvarą.
    Keliaudami pro autobuso langus stebėjome margaspalvius pavasario gamtos peizažus, gėrėjomės gyvenviečių, miestelių vaizdais.
    Naisiuose mus pasitiko ir visą ekskursiją lydėjo gidė savanorė Alada.
    Apžiūrėję Žemės istorijos muziejų, susipažinę su šio krašto istorija, „Naisių vasaros“ teatro ir serialo ekspozicijų salėmis, mokiniai susidomėję klausėsi gidės pasakojimo apie „Naisių vasaros“ serialo aktorius, gėrėjosi jų nuotraukų ekspozicija.
Vaikščiodami po Saulės aikštę, mokėmės nustatyti laiką pagal Saulės laikrodį, stebėjome savo šešėlius, skaitėme stebuklingus linkėjimus ant valandų akmenų.  
    Lankydamiesi vieninteliame Lietuvoje Baltų dievų muziejuje, apžiūrėjome ir prisilietėme prie daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių dievų skulptūrų. Ir kiekviena turi savo istoriją, savo galią, savo reikšmę!
    O atėjus į Ugnies aikštę, teko sugalvoti meilės norą. O kiek džiugių emocijų kiekvienam jaunuoliui sukėlė aukuro apėjimas kelis kartus! Visi buvo susikaupę, galvojo tik apie noro išsipildymą...
    Baltų žolynų muziejuje stebėjome senuosius Lietuvos augalus, jų išdėstymo raštus, džiaugėmės gėlių spalvomis ir kvapais, pasisėmėme energijos iš ten augančių sakralinių augalų.
    Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime Inkilų muziejuje po atviru dangumi, pasigrožėjome juose gyvenančiais paukščiais, mokėmės atskirti paukščių garsus, susipažinome su ornitologo  profesija.
    Užkopę ant Alkos kalno, susiradę savo akmenį, iškėlę rankas į dangų Baltų dievo nuoširdžiai prašėme stiprybės, sveikatos, jėgų...
    Lankydamiesi žemaitukų žirgyne, turėjome galimybę pabendrauti su šiais temperamentingais gražuoliais, apžiūrėjome lauko maniežą, gardus, stebėjome priežiūros ritualus. Kiekvienas vaikinas stengėsi paglostyti, pakalbinti ristūną, įsiamžinti su žirgais – pasaulio čempionais.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Vaikštinėdami po Kryžių kalną – unikalų liaudies meno ansamblį, klausydami kalno atsiradimo istorijos, mėgaudamiesi ramybe, palikome savo rankomis pagamintą kryželį.
    Burbiškių dvare gėrėjomės įvairiaspalviais tulpių žiedais, aplankėme dvaro bei senosios technikos muziejus, vaikščiodami po parką, skaičiavome tiltus bei salas, stebėjome paukščius.
    Kelionėje mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų bei malonių įspūdžių, buvo draugiški, mandagūs ir laimingi...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1037
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:05/17/16
Paskutinieji pakeitimai:05/17/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį