Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
MOKOMĖS GAMTOJE IR IŠ GAMTOS
Gamta – pati turtingiausia knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. (J. V. Getė)

    Gamtoje vis dar slypi daug paslapčių, kurių mums nepavyko atskleisti. Kai kurių reiškinių ir procesų pažinimą nustelbė spartus technikos vystymas. Tačiau gamtos mokslai iki šiol yra aktualūs ir vis nustebina atradimais, o pati gamta nesiliauja atskleisti mums savo įvairiapusį grožį ir begalinę išmintį. Žaliosios mokymosi aplinkos - puiki galimybė mokytis „kitaip“: išgirsti, pajusti, tai, ką pasakė vėjas, žemė, medis ir vanduo, pasisemti gyvybės energijos ir tapti gamtos dalimi.
    Gegužės 23–25 dienomis specialiųjų 4 ir 7 klasių mokiniai vykdė integruotos veiklos projektą „Mokomės gamtoje ir iš gamtos“. Jo tikslas – integruojant gamtos mokslų, geografijos ir dailės mokomuosius dalykus, plėtojant  mokinių ir mokytojų kūrybišką bendradarbiavimą, išbandyti atradimų gamtoje metodo galimybes netradicinėje mokymosi aplinkoje – lauko klasėje.
    Projektas prasidėjo aplinkos tyrinėjimais lauko klasėje. Ketvirtokus atrasti, modeliuoti skirtingą mokymosi kontekstą motyvavo „naujieji mokytojai“ – septintokai. Buvo sudarytos sąlygos septintokų saviraiškai. Mokiniai „tapo“ mokytojais ir padėjo 4 specialiosios klasės vaikams atlikti praktines- kūrybines užduotis, pasigaminti medžio žievės atspaudus, apibūdinti jų ypatumus, nusipiešti „medžio parašą“, trinant vaškine kreidele ir nudažant akvareliniais dažais. Mokymąsi gamtoje lydėjo natūralus vaizdumas. Mokydamiesi per atradimus mokiniai konstravo naują pasaulio matymą, remdamiesi savo asmeniniais potyriais, gauta nauja informacija ir duomenimis.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Paskutinę projekto dieną 4 ir 7 specialiųjų klasių tyrinėtojai, dalyvaudami pažintinėje išvykoje „Anykščių šilelis: miškas kitaip“ turėjo galimybę pasijusti gamtos dalimi bei save ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Pradinukai, globojami  vyresniųjų draugų, aplankė Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinio įžymybę – Puntuko akmenį, stebėjosi jo didumu, sužinojo riedulio atsiradimo istoriją. Vaikščiodami medžių lajų taku, gėrėjosi Anykščių šilelio augalijos įvairove ir grožiu, išbandė apžvalgos aikštelių galimybes: žavėjosi vaizdu į šilelį ir Šventosios upę, Anykščių panorama. Neišdildomą įspūdį paliko apsilankymas Arklio muziejuje, kur mokiniai susipažino su arklio gadynės žemės darbų ir transporto priemonėmis bei turėjo galimybę ne tik pasivažinėti vežimaičiu, bet ir pajodinėti poniais ir sportiniais žirgais. Lankydamiesi Labirintų parke, išbandė savo laimę ir orientavimosi įgūdžius, pereinant nepasiklydus didįjį, apvalųjį ir lenktynių labirintus, sportavo gryname ore. Paskutinė mūsų pramogų stotelė buvo ant Kalitos kalno, vasaros rogučių nusileidimo trasoje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Manome, kad šio projekto metu mokiniai įgijo naujos bendro mokymosi, aplinkos tyrimų, atradimų gamtoje patirties. Tikrai, gamta yra turtingiausia knyga, tad mokykimės ją skaityti kartu ir padėkime vieni kitiems teisingai suprasti, kas joje rašoma.
Lankytojai:1023
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:05/30/16
Paskutinieji pakeitimai:05/30/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį