Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
SPORTUOK. KELIAUK. ATRASK
    Birželio 1–3 dienomis 6–10 specialiųjų klasių mokiniai dalyvavo projekte ,,Sportuok. Keliauk. Atrask“. Tai vaikų labiausiai laukiamas ir patraukliausias besibaigiančių mokslo metų įvykis. Projekto tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą ir gerinti sveikatą, ugdyti judesių kultūrą organizuojant fizinę veiklą, taip pat lavinti savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą.
    Pirmąją dieną buvo pristatytos projekto veiklos. Tą dieną 8–10 specialiųjų klasių mokiniai lankėsi Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune. Mokiniai susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, sužinojo daug nauja apie lakūnų Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, muziejuje eksponuojamų orlaivių paskirtį. Labiausiai vaikams patiko pasijusti lėktuvo pilotais virtualioje erdvėje, apžiūrėti dar neseniai skraidžiusius „oro paukščius“. Mini kino salėje buvo rodomi nuotaikingi filmai apie vabzdžius, kurių skleidžiami garsai primena lėktuvų ūžimą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Tą pačią dieną 6–7, o kitą dieną 9–10 klasių mokiniai ėjo pėsčiomis į gražiausiai tvarkomą Kėdainių rajono Pelėdnagių gyvenvietę. Čia juos pasitiko bendruomenės centro pirmininkė Virginija Vilkelienė. Lydėdama gėlėmis ir pelėdų skulptūromis puoštomis gatvelėmis, ji paminėjo, kad visas pelėdų skulptūras iš ąžuolo išdrožė šio kaimo drožėjas, o gėles užsiaugino patys kaimo gyventojai. Visiems įstrigo akmeninis saulės laikrodis, norų išsipildymo akmuo. Kaimo bendruomenės patalpose pasitiko „Kaimo pelėda“, kuri papasakojo vaikams legendą apie Pelėdnagių vardo atsiradimą. Neapsieita be vaišių: vaikai skanavo žolelių arbatos, morkų ir rabarbarų pyrago, morkų sumuštinių. Edukacinėje pamokėlėje mokiniai mokėsi iš siūlų rišti pelėdos apyrankes, išsilankstė suvenyrinį pelėdžiuką.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Antrąją projekto dieną 6–8 klasių mokiniai vyko į Krekenavos regioninį parką, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Pojūčiai gamtoje‘‘. Užsiėmimai vyko dvylikoje ,,Pojūčių tako‘‘ atokvėpio stotelių, kuriose vaikai patyrė skirtingų pojūčių: regos, aukščio, lytėjimo, klausos ir kitų. Kiekvienoje stotelėje jie gavo užduotis: išbandyti vėjo stiprumą sūpuoklėse, basomis kojomis vaikščioti skirtinga danga (smėlio, kankorėžių, akmenukų, juodžemio), sukurti melodiją. Ypatingą medžio energiją ir didžiulį įspūdį vaikai patyrė medinėje lovoje, išgirdo įvairiausių gamtos garsų klausyklėlėje, išmėgino natūralaus medžio masažą, laipynių sudėtingumą. Dauguma mokinių pirmą kartą išdrįso užlipti ant judančio pantoninio tilto, vikriausieji net po keletą kartų kopė į apžvalgos bokštą. Po turiningos pažintinės programos vaikai atsipūtė poilsiavietėje, skanavo pievų žolelių arbatos, grožėjosi Nevėžio slėnio peizažu. Daug įspūdžių mokiniai patyrė Pašilių stumbryne. Jie pirmą kartą iš taip arti pamatė stumbrus. Keliaudami ,,Pažintiniu taku“, iš informacinių stendų mokiniai sužinojo, kokie gyvūnai, vabzdžiai sutinkami Krekenavos regioniniame parke, susipažino su jame augančiais augalais.
    Paskutiniąją projekto dieną dalyviams buvo pasiūlyta išbandyti mūsų miesto sportui ir poilsiui skirtas erdves – treniruoklių aikšteles, Kėdainių miesto parką ir kita.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Dalyvaudami projektinėje veikloje mokiniai išbandė patrauklias pažintines, fizinio aktyvumo ir poilsio derinimo veiklas už mokyklos ribų, stiprino mokymosi ir gyvenimiškos patirties ryšius, ugdė praktinius gebėjimus
Lankytojai:1042
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:06/13/16
Paskutinieji pakeitimai:06/13/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį