Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
PROFESIJŲ DIENA  „ĮŠOKIM Į TĖVŲ KLUMPES“
    Spalio 18 d. mokiniai į mokyklą rinkosi kaip įprastai, tačiau ši diena nebuvo panaši į kitas mokslo metų dienas. Tądien niekas nerašė ir neskaičiavo, net neskaitė, nes tą antradienį mokykloje vyko netradicinės veiklos projektas „Profesijų diena „Įšokim į tėvų klumpes“. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis profesinėmis veiklomis ir padėti ieškoti sau tinkančios veiklos gyvenime.
    Iš pat ankstyvo ryto visi skubėjo į aktų salę. Kiekvienos klasės moksleiviai su savo klasių auklėtojais išradingai pristatė savo tėvelių ir mamyčių profesijas. Vaikai stebėjo filmuotą medžiagą, kurioje Luko Stankaus mamytė Sandra Dabulskytė rodė, kaip namų sąlygomis galima dirbti ir užsidirbti – dekoruoti puodelius, klausėsi Modesto Tokario mamos Ramintos Tokarienės pasakojimo, kiek reikia įdėti pastangų ir darbo norint įkurti nuosavą verslą, sužinojo, kokios žinios ir gebėjimai reikalingi prekiaujant rūbais.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Jaunesniųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai, posėdžių salėje susitikę su Sirutiškio botanikos skvero įkūrėju Kęstučiu Volkumi, klausėsi svečio pasakojimų apie gamtą, turėjo galimybę atpažinti įvairius augalus. Vaikai su dideliu susidomėjimu ir entuziazmu kibo į jiems dar nepatirtą veiklą: iš antrinių žaliavų ir gamtinių medžiagų gamino lesyklėles bei inkilus paukšteliams.
    Tuo metu vyresniųjų klasių mokiniai bendravo su Kėdainių profesinio rengimo bei Kauno statybos ir paslaugų mokymo centrų atstovais, kurie pristatė savo įstaigose ruošiamas profesijas, užklasinę veiklą, siūlė moksleiviams pasirinkti jiems tinkamą specialybę.
    Po to aštuntokai išskubėjo į namų ūkio ruošos kabinetą, kur ruošė siurprizą kitoms klasėms – virė šermukšnių uogienę. Likę vyresniųjų klasių mokiniai išvyko į Kėdainių PRC išbandyti naujų praktinių veiklų: mergaitės kepė įvairias bandeles iš mielinės tešlos, o berniukai atliko dekoratyvinį glaistymą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Specialiųjų klasių pradinukai iškeliavo į Kėdainių medelyną, kurio viršininkė Inga Rylienė   papasakojo jiems apie ilgą medžio kelią – nuo sėklytės iki didelio medžio. Vaikai susidomėję klausėsi, kaip ruošiamos medžių sėklos, kaip jos sėjamos, kaip auginami  sodmenys miškams atkurti, stebėjo lysvėse augančius mažus sodinukus, pamatė, kokia technika dirbama, atliekant miško darbus. Nesibaigiančiais klausimais „Kodėl?“, „Kaip atrodo...?“ pašnekovę apipylę mokinukai pasižadėjo medelyną aplankyti pavasarį.
    Specialiųjų klasių penktokai ir šeštokai išvyko į UAB „Flora“ šiltnamius, kur pamatė, kaip ruošiama žemė tulpių svogūnėlių sodinimui, kaip auginamos ir prižiūrimos vasarinės gėlės, chrizantemos, paskutiniai lysvėse likę pomidorai. Vaikai sužinojo, kokių profesijų žmonės čia dirba, kokius darbus atlieka, kur ruošiami reikalingi specialistai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai dalyvavo Kėdainių krašto muziejaus Arnetų namuose vykusiuose praktiniuose-kūrybiniuose užsiėmimuose „Lietuvos keramika“ ir „Pynimas iš vytelių“.
    Mokykloje likę 1–10 lavinamųjų klasių moksleiviai susipažino su siuvėjos profesija, išbandė siuvėjos amatą siūdami su rankinėmis siuvimo mašinomis, atliko kūrybines užduotis „Profesijų pasaulis“.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Darbų bei veiklų pilną dieną užbaigėme, skanaudami aštuntokų išvirtą ir gražiuose indeliuose patiektą gurmanišką šermukšnių uogienę.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1079
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:10/24/16
Paskutinieji pakeitimai:11/21/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį