Akimirkos
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
ETNOKULTŪROS PROJEKTAS ,,PAUKŠČIAI SUGRĮŽTA NAMO“
    Žiemai baigiantis, nekantriai laukiame pavasario, o su juo kartu ir pavasario paukščių. Lietuviai nuo senovės mini 40 paukščių dieną, kuri simbolizuoja mūsų krašto sparnuočių sugrįžimą.
    Kovo pabaigoje mokykloje vyko etnokultūros projektas ,,Paukščiai sugrįžta namo“, kurio metu 1–10 specialiųjų, lavinamųjų ir I–III socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai susipažino su iš kartos į kartą perduodamomis etninės kultūros vertybėmis, lietuvių tautos tradicijomis, susijusiomis su paukščiais, ir patyrė kūrybos džiaugsmą, naudodami įvairias meninės raiškos priemones.
    Vaikai netradicinę integruotą veiklą pradėjo, virtualioje aplinkoje stebėdami vaizdinę medžiagą apie paukščius, klausydamiesi etnologės Gražinos Kadžytės pasakojimo, kaip ir kodėl švenčiama keturiasdešimties paukščių diena, stebėdami, kaip į gimtinę grįžta paukščiai, mindami mįsles, skaitydami patarles ir priežodžius, varžydamiesi viktorinoje ,,Atpažink paukščius pagal balsus“.
    Dalyvaudami Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos edukacinėje programoje ir klausydami meno kuratorės Astos Fedaravičiūtės-Jasiūnės pasakojimo apie menininkės J. Monkutės-Marks kūrybą, ugdytiniai susipažino su linoleumo raižinio technika ir jos galimybėmis. Praktinio užsiėmimo metu jie raižė įvairius paukščių siluetus bei ornamentus, kuriuos atspaudė ant popieriaus. Lankydamiesi Pelėdnagių bendruomenės centre mokiniai susipažino su kaimo gyvenviete ir jos apylinkėmis, mokėsi rišti ar išlankstyti iš popieriaus pelėdas, kėlė į medį inkilą, žaidė įvairius žaidimus, apžiūrėjo kaimo sodyboje auginamus paukščius. Apsilankę Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijoje vaikai kartu su amatų būrelio vadove Regina Ryliene iš tekstilės gamino paukščio paveikslą, kuriuo papuošė mokyklos erdvę. Dailės mokykloje keramikos mokytoja Giedrė Nagreckienė mokė ugdytinius lipdyti keraminius paukštelius iš molio.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    Projekto veiklą mokiniai linksmai ir žaismingai užbaigė su etnografiniu ansambliu, kuris atvyko iš Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“. Jo vadovė Dalytė Ivoškienė, auklėtojos ir mažieji ansamblio dalyviai pristatė programą, kurios metu visi draugiškai grojo, dainavo, šoko, žaidė liaudies žaidimus.
    Dalyvaudami įvairiose projekto veiklose mokiniai įgijo kūrybinės patirties, patyrė daug gražių įspūdžių, praplėtė akiratį. Vaikų kūrybiniai-praktiniai darbai eksponuojami mokytojų kambaryje surengtoje parodoje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1115
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:04/18/17
Paskutinieji pakeitimai:04/18/17
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
paukščiai sugrįžta namolaura jankauskaitė005/22/17
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Akimirkos Perjungti į Bibliotekos lygmenį