Kauno "Vyturio" katalikiška vidurinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Telekomunikacijų bendrovė INIT savo gyvavimo 20 metų proga paskelbė rašinių konkursą Kauno vidurinėms mokykloms ir gimnazijoms tema: „Telekomunikacijų era: gyvenimas po 20 metų“. Rašinio konkurso esmė: sužinoti, kaip auganti karta įsivaizduoja telekomunikacijų (internetas, televizija, skaitmeninė televizija) vaidmenį savo gyvenime po 20 metų. Laimėjusio moksleivio mokykla apdovanota 5 naujais kompiuteriais (procesorius, monitorius, klaviatūra, pelė), geriausio rašinio autorius – nauju nešiojamu kompiuteriu.
Pagrindinis konkurso prizas atiteko mūsų mokyklai ir 11 klasės mokiniui Ryčiui Gedvilui, parašiusiam geriausią rašinį.
Telekomunikacijų era: gyvenimas po 20 metų
Kai XIX a. pirmą kartą sučirškė telefonas, žmonės negalėjo tuo patikėti, jiems atrodė, kad tai stebuklas, ir net neįsivaizdavo, kas jų laukia ateityje. Tačiau dabar  su šypsena žvelgiame į tų laikų prietaisus. Įdomu, kaip į šių dienų technologijas bus žiūrima  ateityje. Kas bus po 20 metų? Į kokius muziejus eisime stebėti, deja, jau eksponatais virtusius išradimus, kurie dar taip neseniai (2010 m.) visus stulbino netikėtumu. Galbūt neliks nei kompiuterių, nei telefonų, nei... O gal...
Netolimoje ateityje interneto greičiai bus matuojami terabitais ar net petabitais per sekundę, telefonai bus valdomi akimis, kompiuteriai bus paremti nanotechnologijomis, internetas bus nemokamas ir dar labiau prieinamas visiems. Ir tai nėra fantazija – visa tai vyksta jau dabar. Žmonių gyvenimas persikels į virtualią erdvę. Drauge, deja, ir nusikaltimai. Jau dabar vis daugiau nusikaltimų daroma virtualioje erdvėje. Jei prieš 10 metų  tai dar nebuvo  aktualu, dabar jau visai kitaip, o ir ateityje nusikalstamumo virtualioje erdvėje tendencija tik didės. Analoginės televizijos greitai neliks: Lietuvoje ši bus išjungta 2012 m. ir pakeis skaitmenine televizija. Kitur Europoje analoginės televizijos jau atsisakyta. Manau, kad greitai žmonės turėtų atsisakyti televizorių, nes tą pačią televiziją galima žiūrėti kompiuterio ekrane tokia pačia kokybe. Stebint dabartines tendencijas, galima manyti, kad greitai mobiliuosius telefonus išstums delniniai kompiuteriai ar panašūs prietaisai ir  bus itin galingi, o jų paklausa tik didės.  Be jokios abejonės, visi įrenginiai bus tik belaidžiai.
Jau pradėti bandymai su šviesos greičio internetu, kuris yra apie 10 000 kartų greitesnis nei vidutinis plačiajuosčio interneto greitis. 2008 m. buvo pasiektas neįtikėtinas 16 Tbps interneto greitis. Nesunku suprasti, kad tokie ketinimai yra realūs. Todėl pati svarbiausia telekomunikacijų sritis, be abejonės, bus internetas. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojų įsitikinę, jog galimybė naudotis internetu yra jų esminė teisė. Daugelis apklaustųjų visiškai arba iš dalies pritaria teiginiui, kad internetas yra „fundamentali visų žmonių teisė“. Taigi, galime suvokti, koks svarbus internetas žmonėms. Labai tikėtina, kad ateityje apskritai neliks tokių dalykų kaip popierius ar tušinukas – viskas bus vienoje vietoje, viename įrenginyje, viskas bus tvarkoma interneto pagalba.  Apskritai, gyvenimas bus tiesiog neįsivaizduojamas be interneto.
Manau, po 20 metų į žmonių kūnus gali būti implantuojami davikliai, stebintys žmogaus organizmo veiklą. Gydytojai pacientus galėtų apžiūrėti tiesiog internetu bet kur ir bet kada (nors galbūt tie implantai ir patys savarankiškai veiks, nustatys diagnozę ir užkirs kelią ligai). Manau, tai nėra kažkokia fantastika – šia linkme einama jau dabar. Taip pat į žmogaus kūną galėtų būti implantuojami ir telefonai, žinoma, labai maži. Juk taip būtų visai patogu, ar ne? Neužimtų papildomos vietos kišenėje, neišsikrautų, nes būtų varomi kokios nors rūšies energija, esančia žmogaus kūne. Jau pradėti bandymai su minčių skaitymu, padedant tam tikriems davikliams. Taigi, ateityje galbūt bus galima skaityti  kitų mintis. Taip pat galėtų atsirasti kontaktiniai lęšiai-monitoriai, kuriuos įsidėjus į akis galėtume žiūrėti filmus, ar panašiai.
Po 20 metų kai kuriose gyvenimo srityse žmones bus pakeitę robotai. Štai Japonijoje jau buvo išbandytas robotas-mokytojas, valdomas internetu. Ir tai pasiteisino. Manau, neliks ir pardavėjų prekybos centruose, ir vairuotojų – juos puikiausiai gali pakeisti robotai, valdomi nuotoliniu būdu. Tai ilgainiui bus pigiau ir paprasčiau.
Žinoma, kad šiuolaikinės technologijos yra labai pažangus, teigiamas ir perspektyvus dalykas, tačiau tai neturėtų būti pervertinama, žmonės neturėtų priklausyti nuo virtualios erdvės, nes ji nėra visagalė. Kaip pasakė amerikiečių komikas Emo Phillips, „kartą kompiuteris mane nugalėjo šachmatų partijoje. Bet neprilygo man kikbokse”.
Esu savo šalies, savo miesto patriotas. Visų pirma, savojo Kauno. Svajoju, jog po 20 metų miesto mero pirmasis patarėjas bus robotas – tvarkdarys. Tarkim, eina gatve: „padai” fiksuoja asfalto nusidėvėjimo laipsnį, apskaičiuoja išlaidas ir internetu siunčia merui sąmatą. „Akim” pažvelgė ir pateikė statistiką, kur kokie senamiesčio pastatai gėdą daro miestui: ataskaita - sąmata mero kompiuteryje dar negrįžus patarėjui iš pasivaikščiojimo po miestą... Ir tai per kelias minutes kelių centų tikslumu. Nereikėtų valdininkams rinktis į nepabaigiamus posėdžius neišsprendžiamų tvarkos  - švaros problemų spręsti.
Juk būtų šaunu, ar ne?

                                                                                                      Rytis Gedvilas, 11 kl.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Nuotraukoje rašinių konkurso „Telekomunikacijų era: gyvenimas po 20 metų“ nugalėtojai: (iš kairės) mokyklos direktorė Aleksandra Bancevičienė, mokytoja Roma Rusteikienė, laimėtojas Rytis Gedvilas ir mokytoja Jolanta Narauskienė.
Lankytojai:3258
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:04/24/10
Paskutinieji pakeitimai:04/24/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Kauno "Vyturio" katalikiška vidurinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį