SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Interviu su Kauno „Santaros“ gimnazijos socialine pedagoge Jolanta Stankūniene apie Santaros gimnaziją ir socialinės pedagogės veiklą.
1 klausimas: Kas jus pastūmėjo pasirinkti šią profesiją?
Kai aš buvau šešiolikos metų, tokios profesijos kaip socialinė pedagogė nebuvo. Na ir tokio supratimo apie socialinį darbą nebuvo. Ir aš turėjo tokias vizijas, kad norėčiau dirbti tokį darbą, mokyti žmones gyvenimiškų dalykų. Gerai žinojau, kad tai neturi būti matematika, lietuvių kalba, istorija, ne kažkas konkretaus, kažkokie tarpusavio santykiai ar kažkas panašaus. Na ir taip sutapo, kad ta profesija kaip tik iš užsienio atėjo i Lietuvą ir aš tapau viena pirmųjų socialinio darbo studenčių. Taip netikėtai kažkas mane ten nuvedė, ir net eidama studijuoti aš konkrečiai, aiškiai nežinojau kokia tai bus profesija. Bet po to tik supratau, kad tai tas pats apie ką aš svajojau.
2 klausimas: Papasakokite kaip prasideda jusų darbo diena mokykloje?
Kiekvieną rytą kai ateinu, pirmiausia pasižiūriu elektroninio pašto dežutę ar neatėjo kokie laiškai iš administracijos ar švietimo ūgdymo  skyriaus. Tada, jeigu mėnesio pradžia arba pabaiga, pažiūriu ūgdymo planą, gal ten yra svarbių dalykų, kuriuos man reikia padaryti ar susiplanuoti. Na darbo pakankamai daug.
3 klausimas: Kokia jusų nuomone įsimintiniausia, darbo praktikoje, situacija musų mokykloje, kuri jum labai įsiminė?
Na man labai patinka žmonės, kurie vertina mokslą, siekia žinių, plečia interesų ratą, yra žingeidūs. Labai patinka kai sugrįžta į mokyklą tokie mokiniai, kurie praščiau mokėsi ir mokslą buvo nuvertinę. Na ir kai jie grįžta, jie pasako, kad aš padariau klaidą, man reikalingos žinios. Labai patinka tokios situacijos kai žmogus po tam tikro laiko supranta ir pripažįsta ką blogai darė.
4 klausimas: Įsivaizduokite, kad tapote mokyklos vadove ir turite daug organizacinių įsigaliojimų. Ką bandytumėte keisti iš mokytojo pozicijos?
Padaryčiau daugiau socialinių bendravimo renginių, nebūtinai mokyklos lygmeniu, galima ir klasės. Kad būtų įvairių ūgdymo užduočių, diskusijų įvairiomis temomis. Pavyzdžiui ko reikia suaugusiam žmogui, kaip rūpintis vaiku, kas svarbu santykiuose tarp dviejų žmonių, kas yra tolerancija, kodel ji tokia svarbi. Na ir aišku norėčiau, kad mokytojai dalintųsi savo gyvenimiška patirtimi su mokiniais.
5 klausimas: Įsivaizduokite situaciją. Tarkime, tėvai gyvena užsienyje ir vaikas paliktas gyventi su močiute. Jūs pastebite, kad mokinys visiškai nelanko pamokų, nesistengia mokytis ir niekas jam neįdomu. Kaip bandytumėte spręsti šią situaciją?
Jei vaikui nėra šešiolikos metų, jam reikalinga globa. Tada reiktų kalbėtis su vaiku ir močiute, kokios yra nelankymo priežastys, gal jos pasirodys labai paprastos, pavyzdžiui vaikui sunku atsikelti, o gal jis išgyvena jausmų sumaištį, gal depresija. Dalykai kuriuos galima pataisyti pasikalbėjus su vaiku.
6 klausimas: Žinome, musų mokykloje yra įvesta taisyklė, draudžianti naudotis telefonu pamokos metu. Na ir situacija yra tokia. Vienas mokinys išsitraukė telefoną pamokos metu ir jis buvo iš jo atimtas. Bet mokinio tėvai gyvena kažkur užsienyje ir dabar jis gyvena su šimtamete senute, kuri neprigirdi, nepaeina ir nesirūpina juo. Kaip bandytumėte spręsti šią situaciją?
Reiktų bandyti kažkokiais keliais surasti tėvus ir juos informuoti apie situaciją. Jeigu nepavyktų rasti tėvų,o vaikas butų neprižiūrėtas, nepavalgęs, reiktų kreiptis į vaikų teises, informuoti apie situaciją ir ieškoti palankaus sprendimo būdo.
7 klausimas: Kodėl nusprendėte dalyvauti projekte „Maisto bankas“ ?
Labiausiai inicijavo tai, kad mokyklai yra privaloma tokia savanoriška, socialinė veikla. Visada ieškau būdų kaip galėtų mokiniai prisidėti savo gerais darbais prie prasmingų akcijų ir susipažintų su kitokia veikla.
8 klausimas: Ar sutikote daug savanorių, norinčių dalyvauti šiame projekte?
Pradžioje buvo daug daugiau norinčių. Pastaraisiais metais labai mažai.
9. Labai dėkoju už sugaištą laiką, atsakymus. Pokalbis buvo labai įdomus.  
Lankytojai:912
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:11/07/11
Paskutinieji pakeitimai:11/13/11
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
numeracijabaltrita011/17/11
klaidosAnonimas011/13/11
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį