SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Smegenys ar pirštas?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
     Tyloje sučirškia paskutinis skambutis. Mokyklinis suolas išaugtas, tamsūs rytiniai koridoriai seniai pamiršti.. Ir nori nenori kyla vienas klausimas. Kodėl tie koridoriai mane taip paklaidino? Kodėl nenuvedė prie aiškaus, manęs laukiančio tikslo? Kas dabar bus? Užmerki akis ir duri pirštu į lapą. Klaikios atsakomybės prispaustas pirštas sunkiai  dunkteli  į    " VDU teisės studijas"…
      Ne ne ne, nenoriu užmerktom akim spėlioti savo ateities! Drebančiom rankom griebiu rankinę, tušinuką, baltą popieriaus lapą ir maunu pas sesę į namus. Bent kartą noriu išgirsti tikrąją Ievos Lembergaitės istoriją. Ne pasaką, o tikrą gyvenimą, tikrus sprendimus, kurios ankščiau ar vėliau teks priimti man. O gal pirštui?
Kaip ir kokiu būdu nusprendei studijuoti mediciną?
Nuo mažens mane traukė medicina, mėgau gamtos mokslus, mokykloje gerai sekėsi biologija. Be to, norėjau turėti paklausią ir gerą specialybę, kurią pabaigusi nebijosiu likti be darbo, turint omenyje dabartines sąlygas Lietuvoje. Tai ir padėjo galutinai apsispręsti.
Man yra žinoma, jog paskutiniai keturi mokyklinio gyvenimo metai prabėgo būtent „Santarosˮ gimnazijoje. Ar ši mokykla suteikė pakankamai informacijos apie studijų programas, kelius, kuriais galite pasukti?
Mokykla informacijos suteikė mažai, bet turėjau auklėtoją L. Kablytę, kuri mane skatino siekti savo tikslo net ir tada, kai netikėjau, kad pavyks įstoti į mediciną.
Ar galėtum drąsiai pasakyti, jog mokykla suteikė visas sąlygas įstoti ten, kur norėjai? Galbūt prireikė lankytis pas kitas mokytojas papildomai?
Ne, nesuteikė. Ėjau papildomai, nes kai kuriems dalykams, pavyzdžiui, biologijai, „ Santarosˮ  gimnazijoje skiriama labai mažai dėmesio ir net mokantis A lygiu gerai išlaikyti egzaminus yra labai sunku. Mokytojai nesusidoroja su savo darbu, nemoka suvaldyti klasės, todėl nukenčia tie mokiniai, kurie turi rimtų tikslų ir nori mokytis.
Negi esi taip kritiškai nusiteikusi pries visus šios mokyklos mokytojus?
Na…(kikena). Buvo dvi mokytojos, kurios labai padėjo ruoštis egzaminams. Tai jau minėta L. Kablytė ir chemijos mokytoja Ona Liaugaudienė, kuri negailėjo savo laiko ir kantrybės, jei reikėdavo, pasilikdavo po pamokų ir nuoširdžiai stengdavosi mus išmokyti savo dalyko.
Kokį esminį skirtumą jauti tarp studijavimo metų ir mokyklinio gyvenimo?
Studijuodama jaučiuosi žymiai laisvesnė, savarankiškesnė ir nebe suvaržyta griežto tvarkaraščio , mokytojų principų. Mokykloje labiausiai nemėgau to, kad mokytojai kišasi į mano asmeninį gyvenimą (ne visi, tik kai kurie) ir kad reikėjo taikytis prie kai kurių mokytojų gana savotiškų nuostatų, be to, džiaugiuosi, kad studijuodama galiu rengtis , šukuotis ir atrodyti kaip noriu, o mokykloje to negalėjau.
Matau esi tikrai patenkinta savo dabartine veikla. Bet ar nenorėtum dar bent vieneriems metams sugrįžti į tą patį mokyklinį suolą?
Tai būtų baisiausias košmaras (juokiasi).

Lankytojai:2405
Reitingas: (7 vertintojai)
Sukūrimo data:11/08/11
Paskutinieji pakeitimai:11/08/11
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
Šaunu!fliveta311/13/11
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį