SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
„Smagu" ir „mokykla" - du suderinami žodžiai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pokalbis su Albertu Dvirnu, buvusiu Santaros gimnazistu, kuris su nostalgija prisimena dienas, praleistas savo antruosiuose namuose – „Santaroje“.
Ko labiausiai pasiilgsti prisimindamas „Santarą"?
Labiausiai pasiilgstu mokytojų, iš kurių kiekvieną dieną mokydavausi, jų klausydavau ar neklausydavau. Dauguma jų ,,Santaroje" mokė daugelį metų, ir man jie - neatskiriama mokyklos dalis. Todėl aš dabar nejaukiai jaučiuosi, jei sužinau, kad koks nors mokytojas nebėra didelės „ Santaros“ šeimos dalis. Atrodo, lyg mano prisiminimai keičiasi man to nematant.
Jeigu dabar galėtum bet ką pakeisti „Santaroje", kas tai būtų ir kodėl?
Sugrąžinčiau ,,švietėją“. Kai aš mokiausi, švietėjas buvo visų draugas, pralinksminantis ir pakeliantis nuotaiką belaukiant, kol bus atšviesti pluoštai lapų ar suskaičiuota grąža.  
„Santaroje“ dalis mokinių lanko įvairias popamokines veiklas, ar tu buvai vienas jų? Kokioje užklasinėje veikloje dalyvavai?
Nebuvau labai aktyvus dalyvis užklasinėje veikloje, ypač organizuojamų ,,Santaroje".  Kai buvau pradinėse klasėse, trumpai lankiau šaškių būrelį. Tapęs gimnazistu, lankiau Debatų klubą.
Kas šiose veiklose patiko, o gal nepatiko?
Patiko, kad galėjau užsiimti veiklos kryptimis, kuriomis kasdieniniame gyvenime beveik neužsiimdavau. Patiko iššūkiai, bei galimybė bendrauti ir susipažinti su kitais moksleiviais. Nepatiko tai, kad ne kartą užklasinės veiklos kirtosi su mokykline veikla (kartą dėl to vos nepraleidau matematikos olimpiados turo mokykloje).
Kokių užklasinių būrelių mokykloje trūko? Gal kur nors norėjai eiti, bet, deja, tokio būrelio nebuvo?
Nežinau, kokie užklasiniai būreliai mokykloje yra dabar, bet tada trūko labiau su mokslu susijusių būrelių. Ne kartą buvau kviečiamas į dailės ar šokių, sporto būrelius, bet ateiti į matematikos ar fizikos būrelį niekada nesulaukiau kvietimo. Turbūt tokių būrelių net nebuvo ir vis dar nėra. Taip pat trūko (o gal ir dabar trūksta?) rašytojų klubo. Man patikdavo rašyti, bet nebuvo erdvės ar vietos, kur galima būtų sulaukti argumentuotos kritikos kurios rezultatas nebūtų pažymys.
Mokykla dažnai minima, kaip jungtis, tarp darželio ir studijų. Kiek įtakos „Santara" - mokytojų kolektyvas, mokiniai, būreliai, tau turėjo įtakos pasirenkant specialybę?
Manau, kad Santara įtakos mano pasirinktai specialybei turėjo nedaug. Ji tik užpildė žinių bagažą, kurį vėliau į savo specialybės (matematikos) mokslą aš ir nusinešiau. Daug mano klasės draugų turėjo įdėjų tapti teisininkais ar gydytojais sekdami šeimos tradicijomis ar dienos mada, bet būdamas mokykloje, aš iki 11-tos ar 12-tos klasės į tai rimtai nežiūrėjau. Mano nusistatymas keisdavosi greičiau, nei jį spėdavau suformuoti.
Ar norėtum grįžti atgal į mokyklą?
Žinoma, kad norėčiau. Kaip buvęs moksleivis, kaip studentas, kaip mokytojas, galų gale kaip turistas. Į mokyklą ne kartą jau užsukau, kadangi visą gyvenimą gyvenu nuo jos vos už kelių metrų!
Mokiniai ateina į mokyklą ir išeina,o mokytojai lieka. Ką norėtum palinkėti būtent jiems, mokytojams?
Linkiu mokytojams nesusitapatinti su moksleiviais ir neišeiti, nes tada nebesuprasiu, kas yra mokykla be naujai nudažytų sienų, lentelės su pavadinimu ir daugybės siaurų koridorių.
Dėkoju už nuoširdų pokalbį.
Lankytojai:837
Reitingas: (6 vertintojai)
Sukūrimo data:11/08/11
Paskutinieji pakeitimai:11/09/11
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
įdomuDeimantė Vaičiukynaitė111/13/11
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį