SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Nuo pat mažų dienų Vita Gaidamavičiūtė (27) buvo aktyvi Kauno „Santaros“ gimnazijos moksleivė , dalyvavo įvairiuose renginiuose, projektuose, laimėjo „Šauniausio moksleivio konkursą“ ir mokytojai dar dabar ją mini geru žodžiu. Baigusi mokyklą įstojo į VDU mokytis ekonomikos, taip pat baigė marketingo magistro studijas. 2005m. ėmėsi naujos veiklos – atidarė sportinių drabužių parduotuvę „Sport4U“, nors tuo metu dar buvo trečio kurso studentė. Dabar ji – įmonės UAB „Vitaga“ ir ko įkūrėja, akcininkė ir marketingo direktorė. Būdama vos dvidešimt septynerių metų ji jau turi savo įmonę, įdomų darbą, daug keliauja ir mėgaujasi gyvenimu. Šiandien kalbėsiuos su Vita Gaidamavičiūte apie jos darbą, domėsiuos, nuo ko ji pradėjo kurti savo verslą ir kaip viskas vystėsi. Tikiuosi, jos atsakymai bus naudingi ne tik tiems, kurie svajoja apie savo įmonę (apie tai kartas nuo karto pasvajoju ir aš), bet ir tiems, kurie turi kitokių savo svajonių ir nedrįsta jų įgyvendinti.
Kuom svajojai tapti, kai buvai moksleivė?
Mokykloje labai mėgdavau dainuoti, šokti, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Užaugusi svajojau būti dainininke arba renginių vedėja. Aukštesnėse klasėse pastebėjau, jog man labai gerai sekasi matematika, todėl nusprendžiau stoti į ekonomiką, kad ateityje galėčiau įgyvendinti savo svajonę – turėti nuosavą verslą.
Papasakokite plačiau apie savo dabartinį darbą.
Esu įmonės UAB „Vitaga“ ir ko įkūrėja, akcininkė ir marketingo direktorė. Pagrindinė šios įmonės veikla yra prekyba sportiniais drabužiais parduotuvėse „Sport4U“. Darbas yra labai įdomus, nes dalyvauju visame pasaulyje žinomų prekių ženklų - „Nike“, „Adidas“, „Puma“, „Reebok“ - produkcijos naujų kolekcijų pristatymuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, parenku asortimentą „Sport4U“ parduotuvėms, formuoju prekių išdėliojimą parduotuvėse. Dažnai mėgstu pati padirbti kaip pardavėja - konsultantė, pabendrauti su žmonėm, sužinoti jų poreikius, ko jie nori, pageidauja. Žinoma, darbas prie kompiuterio su dokumentais yra neišvengiamas, tačiau jis man taip pat nėra nuobodus. Esu labai patenkinta dabartine savo veikla, nes ji yra įvairiapusiška, tenka nemažai bendrauti su įvairiais žmonėmis, galiu laisvai realizuoti savo idėjas.
Kaip sugalvojote pradėti šį verslą?
Mūsų šeima jau keliolika metų turi drabužių siuvimo įmonę. Nuo dešimtos klasės aktyviai padėdavau tėvams vystyti šį verslą. Vos gavusi vairuotojo pažymėjimą, pradėjau vežioti produkciją po parduotuves visoje Lietuvoje. Prieš šešerius metus, vos prasidėjus pirmiems pigiems „Ryanair“ skrydžiams į Londoną, ten gyvenanti teta pakvietė į svečius. Ji dirbo (ir vis dar dirba) buhaltere labai didelėje kompanijoje, prekiaujančioje Nike ir kitų žinomų kompanijų produkcija. Būtent tada ir kilo mintis atidaryti sportinių drabužių parduotuvę Kaune.
Taigi, įmonė jau dirba šešerius  metus. Kas pasikeitė nuo įkūrimo?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Parduotuvės "Sport4U" prekybos centre "Savas" atidarymas.
(Atsidūsta). Pati pradžia buvo tikrai nelengva. Pirmąją savo parduotuvę atidarėme prekybos miestelyje „Urmas“, tačiau prireikė nemažai laiko, kol žmonės apie ją sužinojo, be to aš pati neturėjau patirties užsakant drabužius, parenkant kolekcijas. Žmonėms nepatiko pirmieji mano parinkti rūbai, prekyba vystėsi labai sunkiai, o kaštai buvo didesni nei pajamos. Vienintelė mintis tuo metu sukosi galvoje - kaip atsikratyti turimų prekių ir susigrąžinti bent dalį investuotų pinigų. Laikui bėgant (tam prireikė maždaug vienerių metų) pradėjau geriau suprasti, ko nori klientai, tad vėliau mano užsakomos prekės labiau atitiko jų pageidavimus. Žmonės pradėjo pirkti mūsų prekes, atsirado nuolatinių klientų, kurie periodiškai pradėjo lankytis mūsų parduotuvėje. Verslas įsivažiavo ir norėjosi judėti pirmyn, todėl 2006m. (po metų nuo pirmosios parduotuvės atidarymo) prekybos miestelyje „Urmas“ atidarėme ir antrąją parduotuvę. Bet ties tuo nesustojome. 2008m. pradėjome dirbti Kėdainiuose ir Marijampolėje, 2009m. Kaune, prekybos centre „Savas“ ir 2010m. Vilniuje. Šiuo metu veikia dvi „Sport4U“ parduotuves Kaune: Prekybos miestelyje „Urmas“ ir PC „Savas“ bei elektroninė parduotuvė www.medium.lt/sport4u.
www.medium.lt/sport4u www.medium.lt/sport4u
Ar ateityje planuojate plėsti įmonę, ar išlaikyti tokią pačią koncepciją?
Na, veiklos šiuo metu tikrai netrūksta, bet stovėti vietoje taip pat nesinori. Vos prieš mėnesį buvo atidaryta elektroninė parduotuvė, tad artimiausioje ateityje planuojame ją ir toliau plėtoti, skverbtis į užsienio rinkas būtent per elektroninę prekybą. Manau, taip pat atidarysime „Sport4U“  parduotuvių ir kituose Lietuvos miestuose.
Ką patartumėte žmonėms, norintiems įkurti savo verslą?
Jei turi šaunią idėją, verslo viziją, nėra ko laukti. Žinoma, reikia nusiteikti, kad lengva nebus, bet jei būtų lengva, juk nebūtų įdomu, ar ne taip?
Kaip dainuoja „Keistuoliai“  - „Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti.“
Lankytojai:1990
Reitingas: (7 vertintojai)
Sukūrimo data:11/08/11
Paskutinieji pakeitimai:11/09/11
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
pataisytibaltrita011/17/11
PUIKUbaltrita111/13/11
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį