SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Text
                     
       Santaros gimnazija išpildė svajonę        

 "Santaros" gimnazijoje dirba  daug profesionalių, atsidavusių savo pašaukimui pedagogų. Tačiau sklandus ir efektyvus darbas gimnazijoje neįmanomas be pagalbinio personalo. Kaip teatras "prasideda" nuo rūbinės, taip pažintis su  gimnazija "prasideda" nuo budėtojo. Kas kitas, jei ne budėtojas, visus pasitinkantis ryte su šypsena, bene daugiausiai iš visų išgirsta "Labas rytas", pabara pavėlavusius, išlydi skubančius namo pasibaigus pamokoms.
  Vedama smalsumo ir noro sužinoti bei supažindinti visus santariečius su budėtojo darbo specifika, smagius, ar kėlusius grėsmę gimnazijos bendruomenės nariams, nutikimus, šiandien po pamokų pakalbinau gimnazijos budėtoją Daną Saikevičienę. Taigi:

1. Daugeliui šis darbas gali pasirodyti nereikšmingas, nuobodus. Kas lėmė, kad pasirinkote būtent šį darbą? Ar "Santaros" gimnazija tokiam Jūsų pasirinkimui turėjo įtakos?

Į gimnaziją  dirbti atėjau visai atsitiktinai. Tiesiog buvo tokia situacija, kad likusi be darbo ieškojau kito. Apie "Santaros" gimnazijos bendruomenę iki įsidarbinimo nieko nežinojau. Mano apsisprendimui dirbti joje gimnazijos vardas įtakos neturėjo. Bet kai sužinojau, kad esu priimta, labai apsidžiaugiau, nes visada svajojau patekti į mokyklą. Man patinka bendrauti su vaikais. Galima sakyti, kad išsipildė mano svajonė!

2. Budėtojo darbas stebėti ir matyti  viską kas dedasi mokyklos viduje ir lauke, užtkrinti tvarką. Ar nemanote, kad spoksojimas į duris ir monitorių  - nuobodus darbas? Ar per savo darbo praktiką yra nutikę smagių ar grėsmę kėlusių situacijų?

Mano darbas man yra įdomus jau vien dėl to, kad tenka nuolat bendrauti su vaikais, o kai dirbi su vaikais, tai ir nuotykių pasitaiko vos ne kasdien.  Nespėjau pajusti, kad prabėgo devyneri metai, kaip čia dirbu. Pamenu, kai tik pradėjau dirbti, kažkas iš mokinių smeigtuką buvo padėję ant kėdės. Visa laimė, kad jis apsivertė man besėdant ir smeigtuko aštrumo patirti man neteko. Daug visokių pokštų, visus net sunku būtų išvardinti. O blogų prisiminti nenoriu.

3. Pritariate šiam teiginiui, kad budėtojas - vyriška profesija, juk šiame darbe tenka atlikti ir apsaugininko pareigas: sustabdyti nepageidaujamą atėjūną, ar bėgti iš pamokų susiruošusius gimnazistus? Ar esate morališkai pasiruošusi ekstremalioms situacijoms, jei, tarkim, ateitų koks jaunas, sportiškas vyras, su ketinimu platinti narkotikus?

Budėtojas, mano manymu, kaip tik yra moteriškas darbas. Argi vyras čia lakstytų paskui tuos vaikus. Pati matai, kiek reikalų, ypač su penktokais. Kantrybės reikia geležinės (juokiasi).Viskas jiems čia nauja, daug klausimų: kas, kur, kaip? O vyrai naktim budi, saugo pastatą. Ekstremalių situacijų yra buvę, morališkai jaučiuosi pasiruošusi. Esu anksčiau dirbusi apsaugininke įmonėje. Mokykla bendradarbiauja su apsaugos kompanija "Jungtis", tai leidžia jaustis saugiau. Bet kartą teko policiją ir greitąją kviesti, kai "Milikonių" mokyklos mokiniai po mūsų gimnazijos langais sumušė santarietį.  Nemalonus įvykis buvo, nes žurnalistai labai neteisingai  šį įvykį aprašė. Apkaltinta buvau, kad neiškviečiau pagalbos. Nenoriu prisiminti šio nemalonaus įvykio.

4. Praūžus permainų vėjui gimnazijoje, dėl gimnazistų saugumo imtos naudoti papildomos priemonės. Ar nebijote šių pokyčių, juk Jums padidėjos darbo krūvis, tenka tapti dar budresnei. Kaip manote, ar naujovės privers gimnazistus būti atsakingesniais?

Labai norėčiau, kad gimnazijoje būtų didesnė tvarka. Naujovės visada yra gerai. Darbo šiek tiek padaugėjo, bet atsirado daugiau drausmės. Pastebiu, kad sumažėjo vėluojančių skaičius, vadinasi permainos tik į gerą.

5.Jūsų manymu, reikėtų stebėjimo kameras įrengti visuose gimnazijos koridoriuose, aplik visą gimnaziją lauke? Juk kiekviena priemonė, užtikrinanti didesnį saugumo jausmą tiek gimnazistams, tiek pedagogams suteikia ne tik saugumo, jaukumo, bet ir teikia ramybės tėvams. Turbūt teko girdėti apie mūsų rajone siautėjantį prievartautoją?

Jei stebėjimas nėra vaikų teisių pažeidimas ir bus priimtas toks sprendimas gimnazijos bendruomenes nutarimu - stebėsime, nurodymus vykdysime. Bet mano asmeninė nuomonė - to daryti nereikėtų, aš tam  nepritariu.
Lankytojai:790
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:11/09/11
Paskutinieji pakeitimai:11/09/11
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
kokybėbaltrita011/17/11
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį