SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Studijos ir gyvenimas užsienyje
Šiandieną  teko galimybė paimti interviu iš Anglijoje, o tiksliau Škotijoje, Glazgo universitete besimokančio ekonomiką Roko Pečiulaičio. Uždaviau jam keletą klausimų.
Rokai, ačiū, kad sutikai man padėti.
1.Taigi, kas pastūmėjo tave pasirinkti užsienio universitetą ir palikti Lietuvą, kodėl nesirinkai kurio nors Lietuvos universiteto?
Baigęs mokslus vidurinėje mokykloje, norėjau išbandyti kažką naujo, todėl nusprendžiau iškeliauti mokytis į Glazgo universitetą. Į užsienį keliavau vienas, todėl tapau nepriklausomu ir savarankišku. Atvykus į Škotiją reikėjo integruotis į naują aplinką, geriau pramokti anglų kalbą, bet tai sudarė sunkumų tik pradžioje, nes laikui bėgant kalba tapo įprastu dalyku. Taipogi derėtų atkreipti dėmesį į tai, kokias galimybes siūlo universitetas - mainai, pasaulinis universiteto pripažinimas ar darbo gavimas baigus mokslus.faktorius - tokių kaip mainų galimybės, pasaulinis universiteto pripažinimas, darbo ar praktikos galimybės baigus.
Kodėl pasirinkai studijuoti Anglijoje, o ne kokioje kitoje užsienio šalyje?
Angliją pasirinkau, nes ieškant universiteto, labai trūko informacijos apie studijas kitose Europos šalyse ar JAV. Netgi stojant į Glazgo universitetą apie jį žinojau labai nedaug, o  apie geriausiai ekonomikus paruošiančius universitetus Europoje arba JAV neturėjau nei trupučio informacijos . Dabar, kai turiu pakankamą informacijos kiekį, galiu teigti, kad studijuoti JAV labai brangu ir sunku. Ypač didelis iššukis yra patekimas į gerą JAV universitetą, nesimokant Tarptautinio Bakalaurijato klasėje. Vienas iš didžausių Škotijos universitetų pliusų yra nemokamas mokslas. Nenorėjau baigti studijų su didele paskolos našta ant pečių, todėl gana greitai nusprendžiau mokytis Anglijoje.
Kaip jauteisi atvykęs į universitetą, ar jautei namų ilgesį?
Neslėpsiu, atvykus būna labai sunku, viskas nauja, smagu, įdomu ir nepaliesta, todėl nejauti streso, nesiilgi namų. Prasidėjus paskaitoms - pirmos savaitės yra tikrai sunkios, nes dėstoma anglų kalba ir reikia priprasti prie universiteto sistemos. Žinoma, po kiek laiko atsiranda namų ilgesys, bet su šių dienų transportu ir pigių oro linijų pagalba grįžti namo nėra brangu. Kiekvienas žmogus skirtingu greičiu prisitaiko prie naujos aplinkos, todėl pritapimas svetur yra labai individualus dalykas. Nors man tai tikrai nebuvo sunku.
Ar labai skiriasi mokymasis užsienyje ir Lietuvoje?
Negaliu sakyti, kad vienas ar kitas pasirinkimas yra geresnis. Mokymasis užsienyje ir Lietuvoje turi savų pliusų ir minusų. Pagrindinis Anglijos minusas yra matematikos stoka ekonomikos moksluose. Matematika yra tikrai labai naudingas dalykas lavinantis žmogaus logiką ir bendrą nuovoką. Tačiau vien studijavimas užsienyje atneš ir išugdys daug dalykų -  savarankiškumą, platesnį požiūrį į pasaulį, suteiks galimybių dalyvauti mainų programoje, pabendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio. Skaityti apie Braziliją ar Kolumbiją iš vadovėlio yra visai kas kita, nei bendrauti su draugu brazilu arba kolumbiečiu ir sužinoti apie tą valstybę iš pirmų lūpų. Tai yra vadinama teorine ir praktine puse, tai atsispindi ir studijose. Teorine praktika Anglijoje yra ne taip pabrėžiama kaip praktinė. Tai didelis pliusas, nes mes turime išmokti panaudoti žinias, o ne mokytis daugybę teorijos, formulių ir užmiršti praėjus savaitei po egzaminų.vadinama teorine ir praktine puse, tas atsispindi ir studijose. Teorine praktika Anglijoje yra ne taip pabrėžiama kaip praktinė. As tai laikau dideliu pliusu, nes mes turime išmokti kaip panaudoti žinias, o ne išmokti daugybe teorijos, formulių ir jas pamiršti praėjus dviems savaitėms po egzaminų.
Gal planuoji gyventi užsienyje? Ar sugryši į gimtinę?
Kol kas neturiu tikslaus atsakymo į šį klausimą. Kadangi studijuoju ekonomiką, norėčiau dirbti financiniame sektoriuje. Kelis pastaruosius metus per vasaros atostogas atlikdavau praktiką viename didžiausių pasaulyje investicinių bankų - Morgan Stanley. Kaip dirbantis profesionalas aš nematau jokio tikslo grįžti į Lietuvą, nes sandoriai, prie kurių dirba šis bankas kartais būna didesni, nei Lietuvos bendras vidaus produktas. Bankas yra įdomi aplinka -  tu dirbi ir mokaisi iš pačių protingiausių šios srities specialistų, prisilieti prie svarbiausių sandorių, vykstančių visame pasaulyje. Yra ir kita medalio pusė - šeima, draugai, gimtinės, namų ilgesys žmogaus gyvenimo pusiausvyroje užima vieną svarbiausių vietų. Sveriant šiuos du dalykus visada reikia rasti balansą. Mano užduotis yra padirbti užsienyje ir įgauti kuo daugiau žinių, galbūt tuomet grįšiu į Lietuvą ir bandysiu sukurti šiokią tokią pridėtinę vertę Lietuvoje. Žinant pasaulio globalumą, niekada nežinai kas laukia kitą dieną -  galbūt gausi pasiūlymą keliauti metams į Azija ar JAV. Reikia suprasti, kad gyveni tik kartą, o pasaulis – didelis. Nieko nėra įdomiau už kitų kultūrų pažinimą. Bendraudamas su žmonėmis iš viso pasaulio tobulėji tiek savo srityje, tiek bendrame pasaulio supratime. Grįžti yra tūkstantį kartų lengviau, nei prisiversti išvykti, perlipti per save ir išeiti iš komforto zonos, todėl aš esu tik už tokius iššūkius. Lietuvą ir daugumą Europos šalių skiria tik dviejų - keturių valandų skrydis - toks pat laiko tarpas, kaip pervažiavimo su automobiliu per Lietuvą išilgai. Tad gali bet kada atsirasti namie ir keisti savo gyvenimą kokia nori linkme!tūkstantį kartų lengviau, nei kažkur prisiversti išvykti, perlipti per save ir išeiti iš savo komforto zonos, todėl aš esu tik už tokius iššukius. Lietuvą ir daugumą Europos šalių skiria tik dviejų - keturių valandų skrydis - tai toks pat laikas, kaip pervažiuoti per lietuvą išilgai su mašina. Todėl bet kada gali atsirasti namie ir keisti savo gyvenimą kokia nori linkme!
Labai dėkui, kad nepagailėjai laiko interviu, ačiū tau!
Lankytojai:686
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:12/04/11
Paskutinieji pakeitimai:02/03/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį