SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
             Šiuolaikinėje visuomenėje daugėja žmonių, kurie dėl savo įtempto gyvenimo ritmo vis dažniau pasineria į žalingų įpročių liūną. Žiniasklaida kasdien vis daugiau publikuoja situacijų, kuriose paaugliai yra vartoję alkoholio, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Vieni pradeda rūkyti, kiti gerti, treti mieliau renkasi narkotikus. Daug jaunų žmonių susižavi malonumu, kurį teikia narkotikai. Kiekvienas pirmąkart bandydamas narkotikus, rūkydamas cigaretę, gerdamas stipraus alkoholio taurę galvoja “Bet kada galėsiu mesti”. Deja, pavartoti kvaišalą, net vieną kartą, o ypač didele doze, yra pavojinga sveikatai ir net gyvybei. Įprotis kvaišintis labai greitai pereina į ydą.
             Pirmiausia norėčiau aptarti tabako žalą. Jis sukelia reikšmingiausių sveikatos problemų.  Kasmet, nuo rūkymo sukeltų ligų, miršta apie 5 milijonus viso pasaulio gyventojų. Tabake esantis nikotinas yra medžiaga, sukelianti potraukį ir priklausomybę. Tabako rūkymas lemia lėtinio bronchito, plaučių, burnos, gerklų ir ryklės vėžio, širdies ligų, opų atsiradimą. Bendras rūkančių žmonių mirtingumas yra 1,7 karto didesnis, nei nerūkančių. Tyrimo duomenimis Lietuvoje 2008 metais rūkančių moterų buvo 45,8 proc, o vyrų 75,2 proc. Dabar, Lietuvos visuomenėje, 11-12 metų paaugliai rūko, ar bent jau yra bandę rūkyti. Šie faktai nežada nieko gero.
           Taip pat, jaunų žmonių tarpe, labai dažnai vartojamas alkoholis. Jis- kepenų ligų, smegenų pažeidimų, skrandžio opų ir daugelio kitų ligų priežastis. Tyrimai parodė, kad net 96,5% paauglių (nuo 16m.) jau yra vartoję alkoholį, o 73,6% šio amžiaus vaikų bent kartą buvo girti. Tam pateisinti paaugliai suranda daug priežasčių:
1. Nes neturi rimto užsiėmimo;
2. Nes jų draugai vartoja;
3. Nes tai madinga;
4. Nes jie mėgsta riziką;
5. Jie nori šokiruoti tėvus ir draugus;
6. Nes jų nesunku šiandien gauti.
Kartais tos priežastys atrodo nesuprantamos ar net juokingos. Kai kurie paaugliai jaučiasi nesuprasti, vieniši, jiems trūksta meilės, šilumos. Ir didžioji dalis paauglių prisiglaudžia prie iliuzinę paguodą turinčių narkotikų
           Prieš keliolika metų narkotikai mums tereiškė kažką tolima, svetima ir maža ką bendro turintį su mūsų aplinka. Tačiau narkotikai jau Lietuvoje. Jie, lyg piktžolės apleistuose laukuose, mūsų krašte rado gerą dirvą.. Narkomanijos tinklas kasdien apraizgo vis daugiau jaunų žmonių. Šiandien narkotikų galima gauti baruose, restoranuose, tamsiuose gatvių skersgatviuose ir net mokykloje. Statistiniai duomenys liudija, kad per pastaruosius penkerius metus narkomanų skaičius Lietuvoje išaugo beveik 10 kartų. Narkomanija kaip tinklas kasdien apraizgo vis daugiau jaunų žmonių. Manoma, kad Vilniuje kas trečias jaunas žmogus yra bandęs narkotikų. 2000m. atlikus tyrimus paaiškėjo, kad narkomanų pasiskirstymas amžiaus grupėse toks: iki 14m. – 0,2 %; 15 – 19m. – 9,2 %; 20 – 24m. –26,4 %; 25 – 34m. – 38,1%; 35m. – 26,1%. Specialistai teigia, kad kiekvienais metais Lietuvoje miršta nuo narkotikų 250 – 300 žmonių. Tyrimai rodo, kad moksleiviai apie narkotikus žino daug daugiau, nei suaugusieji – mokytojai ar tėvai.
    Taigi baigdama norėčiau pasakyti, kad nors ir labai viliojantis bei smagus atrodo minėtų žalingų įpročių pasaulis, jau geriau stengtis niekada į jį neįklimpti, nes yra labai sunku išsikapstyti iš narkotikų, cigarečių ar alkoholio liūno.
Lankytojai:847
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:03/06/12
Paskutinieji pakeitimai:03/06/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
plagijatas?Anonymous103/09/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį