SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 10 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
       Turi draugą, kuris tavo manymu, yra „tavo žmogus“. Jo tos pačios bėdos ir jam gali viską išpasakoti, tačiau niekaip su juo nesutari. Neišbūni ilgėlesnio laikotarpio nesusipykęs. Tai gali būti dėl to, kad jūsų skirtingi temperamentai. Deja, jie per gyvenimą beveik nesikeičia, todėl su draugu niekada ir nesutarsi ir draugais ilgai neišbūsi. Nori sužinoti daugiau apie temperamentus, skaityk toliau!
       Senovės Graikijos gydytojas Hipokratas dar V amžiuje prieš Kristų sukūrė teoriją, kuri davė pradžią mokslui apie temperamentus. Hipokrato nuomone, žmogaus temperamento skirtumus nulemia pagrindinių jo organizmo syvų (skysčių ) proporcija. Tais laikais ir kilo šiuolaikiniai temperamentų pavadinimai: choleriškas(gr.-tulžis), kurio organizme vyrauja tulžis, sangvinikas(lot.- kraujas), jei organizme vyrauja kraujas, flegmatikas(gr.flegma- gleivės), kuris daugiau turi gleivių, ir melancholikas (lot. Melas  chole). Tačiau Hipokrato hipotezė apie temperamento priklausomumą nuo pagrindinių syvų proporcijų jau seniai atmesta. Temperamentu vadiname pastovias asmenybės savybes, pasireiškiančias psichinių reiškinių intensyvumu, tempais ir pastovumu.
       Kaip atpažinti savo temperamentą? Štai kelios nuorodos į testus:
http://www.sapnai.net/charakteris.phpv
http://mano.zebra.lt/gyvenimai/gabuxa/dienorastis/101189/ ( pastaba: temperamentų pavadinimai sulietuvinti, tačiau iš medžiagos apie temepramentus galima sutapatinti šiuos),
http://tiesiaisviesiai.blogas.lt/koks-tavo-temperamentas-6.html ,
http://www.supermama.lt/forumas/lofiversion/index.php/t284671.html .
       Bet neišsiplėsiu apie teoriją. Manau įdomiausia koks temperamentas tinka būtent jums ir surinkus medžiagą noriu jums ją pateikti.
 Sangvinikas-sangvinikas
    Puiki sąjunga. Abu žino vienas kito savybes, abu mėgsta humorą. Tiesa, gali kilti problemų dėl abiejų nepastovumo ir nesugebėjimo būti ištikimais. Tačiau ir tai jie vienas kitam gali atleisti.
 Sangvinikas-melancholikas
    Sangvinikas nepakęs melancholiko nuolatinio žliumbimo dėl blogų gyvenimo sąlygų, nesėkmių ir pan. Melancholiką sunervins sangviniko lengvabūdiškumas, nepastovumas, gyvenimas šia diena, negalvojant apie ateitį.
 Sangvinikas-flegmatikas
   Gera sąjunga. Flegmatikas lengvai pakelia sangviniko besikeičiančias nuotaikas, padeda jam nusiraminti, įgyti pastovumo. Sangvinikas flegmatiką išjudina, suaktyvina, prajuokina.

 Melancholikas-melancholikas
    Nebloga sąjunga. Šio tipo žmonės vienas kitą gerai supras, užjaus. Bėda tik ta, kad abu gali nieko nepasiekti, nepasitikėdami savo jėgomis ir negaudami kitų paskatinimo.
 Melancholikas-flegmatikas
   Nebloga sąjunga. Jiems abiem patinka ramybė ir vienuma. Flegmatikas kantriai išklausys melancholiko skundus, tačiau kartais gali pasirodyti nejautrus.
 Flegmatikas-flegmatikas
Puiki sąjunga. Abu mėgsta ramybę, vienumą, tad puikiai džiaugsis vienas kito draugija, mažai jaudinsis dėl smulkmenų. Galbūt tik abiem truks aktyvumo savo tikslams pasiekti, tačiau ir dėl to jie nesijaudins.
 Cholerikas-cholerikas
   Du cholerikai sunkiai sugyvena, nes abu niršta vienas ant kito dėl smulkmenų ir ilgai neatleidžia vienas kitam skriaudų, be to, nė vieno išdidumas neleidžia atsiprašyti.
 Cholerikas-sangvinikas
   Šio tipo žmonės abu energingi ir staiga užpykstantys. Tik cholerikas pyksta ilgai ir nemoka atsiprašyti, o sangviniko nuotaika nuolat keičiasi ir erzina choleriką, mat tas į kito priekaištus reaguoja audringai. Taip audringa situacija gali nepraeiti.
 Cholerikas-melancholikas
   Gera sąjunga. Šio tipo žmonės abu ras apie ką pasikalbėti iš širdies. Tiesa, melancholiką cholerikas gali įžeisti iki ašarų, tačiau pastarojo ašaros jį sušvelnins.
 Cholerikas-flegmatikas
   Choleriką sunervins tai, kad flegmatikas nereaguoja į jo pasiekimus, jo neparemia. Flegmatikas kurį laiką jausis gerai, kol vieną kartą jam įgris choleriko kaltininkai.
Manau jau puikiai suprantate koki yra temperamentai ir kas jums tiktų. Jei sunku sutikti su bendradarbiais ar artimos aplinkos žmonėmis, nekaltinkite savęs ar jų, suprasite, jog taip tiesiog bus visada ir geriau sumažinkite santykius su jais. Linkiu sėkmės surandant savo idealus!
Lankytojai:1147
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:03/06/12
Paskutinieji pakeitimai:03/06/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
hahaaDeimantė Vaičiukynaitė103/11/12
felzbietaAnonimas803/15/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį