SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
KALNŲ IR NEATRASTŲ LOBIŲ ŠALIS

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Pievos, lygumos, beržai, ąžuolai ir kiti medžiai. Asvaltuotos gatvės pilnos duobių, bei apgriuvę pastatai miesto centre. Visa tai mums,lietuviams, įprastas vaizdas. Bet štai, pateiktas gundantis pasiūlymas, kurio atsisakyti aš negalėjau. Kelionė Latvija- Švedija- Norvegija ir atgal. Greitai sudėti daiktai ir nuotykiai prasideda.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Naktis kelte, Švedija ir pagaliau atsiveria nepaprastas vaizdas- Norvegijos peizažas.Kalnai su snieguotomis viršūnėmis, nesustojantys upeliai, pušys, eglės kaip iš filmų. Maži nameliai, bei tvarkinga gamta. Keliai labai vingiuoti, painūs, bet tuo ir įdomūs. O štai ir tuneliai, fjordai ir tiltai. Gamta atrodo dar nepaliesta žmogaus. Ne vien dėl šiukšlių nebuvimo, bet ir dėl gamtovaizdžio neišdarkymo. Štai stirnos vaikšto pievoje, nebijodamos mašinų ūžimo. O pavažiavus labiau į šiaurę, kur vingiuoti keliukai apsitraukę ledu, o kalnų upeliai sustingę lyg stikliniai, galima pamatyti net ir briedžių su dideliais ragais.  Bet štai privažiavome mažą miestelį su viena parduotuve ir nerealiu parku. Juo galėčiau grožėtis net amžinybę. Na, bet laikas juk spaudžia, reikia judėti toliau. Degalinė, ir pirmoji kalbėjimo praktika. Šiek tiek mokėjau norvegiškai, todėl įgavusi šiek tiek drąsos paklausiau kur yra tualetas. Pardavėjas ne tik kad nustebo, bet ir apsidžiaugė, kad užsieniečiai mokosi jų kalbos, todėl labai draugiškai nurodė mums kur eiti. Na bet nenuklyskime nuo mūsų pagrindinio kelio. O juk jis – susipažinti su Norvegija. Štai ir didmiestis, žavingas savo didžiaisiais pastatais, milžiniškomis futbolo aikštėmis ir golfo aikštynais, pilnais baltų kamuoliukų. Na ,žinoma, Norvegija garsėja ne vien dėl to, bet man tas išliko labiausiai. Sustojimas ir šiek tiek laisvo laiko. Stovime su drauge ant tilto, o po mumis lėtai važiuoja automobiliai. Mojavome vairuotojams, jie atsakydavo tuo pačiu ir nusišypsodavo. Na, tai suteikė gerą nuotaiką visai dienai, ne mums vienoms. Ne vien tai mums įrodė, kad šios šalies žmonės labai draugiški. Pavyzdžiui: jei pažvelgi, bent akies krašteliu į žmogų, jis pasisveikina ir nusišypso, bet nepuola aiškintis kodėl į jį žiūri, kaip Lietuvoje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Šioje šalyje viskas kitaip. Pradedant nuo žmonių bendravimo ir baigiant gamta. Taigi trumpai tariant galiu pasakyti. Norint susipažinti su šalimi, atrasti dar neatrastų vietų, bei atsikvėpti nuo kasdieninės rutinos. Reiktų keliauti pro miestelius ir kaimelius, kurių gamta dar  nesudarkyta, kur šviežias oras. O nevaikščioti didmiestyje, nuodijant save mašinų išmetamosiomis dujomis, bei klausantis garsaus triukšmo. Na, žinoma, kaimeliuose nerasite didelių viešbučių, prekybos centrų ar daug žmonių. Na, bet tai jūsų pasirinkimas, kaip praleisti atostogas. Juk Norvegija nepaprasta šalis. Joje kiekvienas kampelis yra įdomus ir dar neatrastas. Todėl ji tuo ir įdomi- savo paslaptingumu.
Rusnė Tarvydaitė
Lankytojai:948
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:04/11/12
Paskutinieji pakeitimai:04/17/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį